آموزش های نگهداری از نوزاد

معایب استفاده از پستانک برای نوزادان +فیلم آموزشی

bestkid b
خیلی از والدین احساس می کنند یکی از روش های برای ساکت کردن و سرگرم کردن کودک پستانک باشد ولی والدین این را نمی دانند که معایب پستانک بیشتر از مزایای ان است.

توضیحات ویدئو (معایب پستانک)

 

توضیحات نوشتاری:

خیلی از خانواده ها به اشتباه فکر می کنند که استفاده از پستانک بهترین روش برای ساکت کردن، احساس آرامش، یا سر گرم کردن کودک باشد. در صورتی که این را نمی دانند که معایب استفاده از پستانک بیشتر از مزایای آن است.

معایب استفاده از پستانک و راهکارها

  • شاید برای مدت خیلی کوتاه می تواند کودک را ساکت و آرام کند اما این را بدانید که باعث به خطر انداختن سلامت دهان و دندان کودک می شود.
  • کودک با هر بار مک زدن پستانک ممکن است بزاق ترشح کند. ممکن است در حال بازی و زمانی که از پستانک استفاده نمی کند ترشح بزاق داشته باشد.
  • استفاده از پستانک باعث بزرگ شدن و شل شدگی لوزه ها در کودکان می شود.

مطلب آموزشی برای مادران: ۹ راهکار ترک مکیدن انگشت در کودک

حتی این را بدانید گرفتن و عادت بد پستانک حتی بیشتر از شیر مادر کودک را اذیت می کند. شاید یک مادر در طول ۱ تا دو سال شیر خودش را به کودک بدهد اما استفاده از پستانک دسترسی بیشتری برای کودک دارد چون ممکن است به گردن یا لباسش آویزان باشد.

از شما تقاضا دارم از پستانک برای آرام کردن کودک استفاده نکنید.

سعی کنید اگر کودک از پستانک استفاده می کند به مرور زمان و با برنامه ریزی یک جایگزین مناسب برای ان انتخاب کنید.

بعضی کودکان بعد از گرفتن پستانک در واقع دچار اختلال یا عادت منفی انگشت مکیدن و… می شود که این باعث بروز بسیاری از بیماری و خطرات بعدی می شود.

مطلب مهم: آموزش تصویری طریقه صحیح شیردادن به نوزاد

 

charbzaban

میلاد حیدری

سلامتی و بهروزی همه هموطنان آرزوی قلبی من است. سوالات و نظرات خود را مطرح کنید، من یا سایر هموطنان پاسخ خواهیم داد. به امید افزایش آگاهی و سلامتی روحی جسمی در بین همه ایرانیان در جای جای دنیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا