در ادامه اموزش های کاربردی نحوه تربیت کودکان، در این پست نحوه تربیت جنسی نوجوانان را به کمک یک فیلم آموزشی به شما یاد می دهیم.


دختر ها و پسر ها از خیلی از جنبه ها با همدیگر متفاوت اند پدر و مادر ها باید این تفاوت ها را بشناسند تا بتوانند در رفتار با هرکدام عکس العمل درستی داشته باشند پدر و مادر باید نقاط قوت و نقاط ضعف هر کدام را بیابند و نقاط قوت را تقویت کنند و نقاط ضعف را کاهش دهند دختر ها و پسرها علاوه بر اینکه از لحاظ جسمانی متفاوت اند از لحاظ اجتماعی،احساسی و ذهنی هم با هم دیگر تفاوت دارند.


از نظر علم روانشناسی  بچه ها به سرگرمی های متنوعی نیاز دارند البته سرگرمی های خوب . چون  این سرگرمی ها در نحوه ی شکل گیری شخصیت آنها خیلی موثر است سرگرمی های متنوعی برای کودکان وجود دارد اعم از بازی های فکری ، بازی های دسته جمعی ، بازی های انفرادی ، گوش دادن به آهنگ های شاد و کودکانه و همچنین تماشای برنامه کودک و … . 


انزوا و گوشه گیری یکی از مشکلاتی است که نوجوانان با آنها روبرو هستند و با بی توجهی و عدم درمان ممکن است در سنین بالاتر صرمات جبران ناپذیری به آنها وارد شود. نوجوانی مرحله ای از زندگی است و دارای ویژگی هایی از جمله افزایش هیجان و عواطف، ترس، محبت، خشم، تغییرات جسمی، استقلال و زود رنجی است و اطرافیان، به ویژه والدین نقش موثری در کنترل این رفتار در نوجوانان دارند.


چگونه فرزندانی خود را در دوره حساس نوجوانی تربیت کنیم؟ این سوال بسیاری از پدر و مادر هاست که امروز بهترین کودک به شما پاسخ خواهد داد.

نفوذ دوستان هم سال در زندگی نوجوان مرحله ی سه رشد ، پدیده شناخته شده ای است و اگر بخواهید و هر قدر هم که تلاش کنید ، نمی توانید آن ها را از زندگی خود حذف کنید . به جای آن باید آن را به قدر کافی قوی کنید تا در برابر نفوذ امواج فساد برانگیز هم سالانش مقاومت کند .


اینترنت از همان تکنولوژی هایی است که پیش از آنکه والدین و کودکان آماده مواجه با آن باشند، بی هوا به زندگی ما وارد شد. این تکنولوژی در کنار تمام آسیب های بالقوه ای که می تواند داشته باشد بستری فوق العاده برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه های بشری است. می توان با آموزش استفاده از این تکنولوژی به کودکان، آنها را خلاق، کنجکاو و توانمند نمود. برای توفیق یافتن در این خصوص، والدین باید در ابتدا به این نکته توجه داشته باشند که کودکان شان نباید بیشتر از آنها به اینترنت و ابزار مرتبط با آن، اشراف داشته باشند. اما این بدان معنی نیست که مانعی برای یادگیری کودکان در این حوزه باشید تا آنان همواره کمتر از شما بدانند؛ بلکه می بایست با وجود مرارت هایی که ممکن است به اقتضای سن و مشغله های ذهنی برای یادگیری شما وجود داشته باشد، همواره به دنبال بالا بردن دانش خود از اینترنت باشید؛ زیرا تا زمانی که ندانید اینترنت چیست و چگونه می توان از آن بهره برد، نمی توانید وساطت کننده ی خوبی برای کودک تان به منظور مواجه با دنیای مجازی باشید.


آموزش نظم و انضباط از همان سنین پایین برای کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است.بهترین کودک ۱۴ راهکار را برای شما شرح خواهد داد تا بتوانید کودک با انظباطی تربیت کنید.

۱-  الگوی خوبی باشید

بچه های ما از آنچه انجام می دهیم بیشتر از آنچه می گوییم تاثیر می پذیرند. آیا نسبت به خانه احساس تعلق می کنید؟ آیا خودتان وسائل را در جای درستشان قرار می دهید؟ آیا احساس مثبتی نسبت به انجام کارهای روزمره دارید؟ اگر جوابتان مثبت است پنجاه درصد مبارزه را برنده شده اید. بچه ها با تمام وجود مجذوب آنچه که ما انجام می دهیم می شوند. آنچه که ما به طور معمول انجام می دهیم تبدیل به اصول و ارزشهای بچه ها می شود.


دانلود و معرفی ۱۰تا از برترین کتاب داستانهای کودکان و نوجوانان در بهترین کودک.ابتدا ۴ کتاب را برای دانلود و استفاده شما قرار میدهیم و سپس ۶ کتاب برتر را به شما معرفی میکنیم

مقاله پیش رو توسط Jessica Bowers روانشناس معروف آمریکایی نوشته شده است. پیش از «سن بلوغ» فرزندم شروع کردم به یادگیری عادت‌های پدرومادری‌کردن با این امید که تاثیر بیشتری روی کودکم بگذارم و رابطه‌ی مثبتی با فرزند نوجون‌ام ایجاد کنم.


به نقل از بهترین کودک زمانی که یک فرد میتواند قدرت باروری پیدا کند را دوران بلوغ میگویند. تغییرات فیزیکی در دوران بلوغ، نتیجه‌ مستقیم یا غیرمستقیم بلوغ غده هیپوتالاموس در دستگاه عصبی مرکزی، تحریک اعضای جنسی و ترشح هورمون‌های جنسی است. اما بلوغ زودرس براساس تعریف‌های اپیدمیولوژیک ظاهر شدن علائم بلوغ‌ ‌از نظر فیزیکی و هورمونی زیر ۸ سال در دختران و زیر ۹ سال در پسران است. این روزها با تغییری که در ساختار زندگی شهری صورت گرفته و با توجه به پیشرفت‌هایی که در زندگی اجتماعی به‌وجود آمده بلوغ زودرس در دختران سفیدپوست زیر ۷ سال و در سیاه‌پوستان زیر ۶ سال تعریف شده است. این سن در مورد شروع بلوغ است چون همان‌طور که می‌دانید بلوغ دوره‌ای چند ساله دارد.