نوزاد بسیار حساس و نگه داری از ان بسیار مشکل است  به گونه که اگر در مراقبت از آن سهل انگاری شود ممکن است او به خطر بیفتد مادر در این دوران باید تمام حواس خود را  برای کودک متمرکز کند نوزاد خیلی ظریف و حساس است البته تنها مادر نیست که وظیفه نگه داری نوزاد را برعهده دارد پدر هم باید در کنار همسر خود از فرزند نگهداری کند .


خواب نوزادان : نوزادان؛ یک تا ۴ هفتگی نوزادان معمولا ۱۵ تا ۱۸ ساعت درروز می‌خوابند اما نوزادان نارس و کم‌وزن دریک دوره کوتاه بیشتر می‌خوابند. نوزادان و شیرخوارانی که قولنج یا دردهای شکمی دارند الگوی خوابشان باچرخه شب و روز هماهنگ نیست. درحقیقت آنهاازالگوی خاصی پیروی نمی‌کنند. 


گریه های نوزاد دلایل بسیاری میتواند داشته باشد که شما میبایست با زبان کودک آشنایی کامل را داشته باشید.بهترین کودک به دلیل درخواست مادران گرامی بخشی دیگر و مفصل تر آماده نموده است که شما را با زبان گریه کودک آشنا میسازد. در اینجا به چند دلیل عمده که چرا کودکان گریه می کنند می پردازیم . اگر کودک شما گریه می کند و شما دلیل آن را نمی دانید ، طبق موارد زیر عمل کنید. امیدواریم مفید واقع شوند.

۱- نیاز به آروغ زدن :

آروغ زدن زوری نیست. ولی اگر کودک شما بعد از غذا خوردن گریه کرد ، یک آروغ ممکن است چیزی باشد که به آن نیاز دارد .زمانیکه کودک از سینه مادر و یا شیشه شیر تغذیه می کند مقدار زیادی هوا وارد معده او می شود که اگر از معده او خارج نشود ممکن است باعث ناراحتی او شود . ممکن است بعضی کودکان به خاطر وجود باد معده اذیت شوند در حالیکه برخی دیگر ممکن است اصلاٌ آروغ نزده و حتی به آن نیازی نداشته باشند. (برای اینکه به آروغ زدن کودک کمک کنید، پس از خوردن شیر، چند دقیقه او را بصورت عمودی در بغل خود بگیرید و به آرامی تکان دهید)


مسلما همه پدران و مادران از این که دلیل گریه های نوزاد خود را نمیفهمند ناراحت هستند و خیلی از آنها تا صدای گریه نوزاد را میشنوند فکر میکنند که این گریه به خاطر گرسنگی است . در صورتی که هر نوع گریه و رفتار نوزاد یک دلیلی خاص دارد که بهترین کودک آنها را به شما شرح خواهد داد.

صداهای نوزادان در اصل گفتار و کلام آنها می باشد که می خواهند به ما چیزهایی بگویند …برای اینکه زبان نوزاد مان را بفهمیم باید اطلاعات و تجربه مان را بالا ببریم پس برای همین منظور ما به شما خرید آموزش زبان نوزاد به صورت اورجینال را سفارش می کنیم:

آنهایی که کودکان کمتر از دوسال در منزل دارند حتماً برای فهم تته پته های دلبندشان مشکل ما را دارند،یعنی با کلی دقت کردن باز هم در فهم ایماء و اشارات ایشان کج فهمی هایی حادث می شود!


یکی از مشکلاتی که والدین در روزهای ابتدایی تولد نوزاد خواهند داشت همین نحوه بستن و یا تعویض پوشک یا مای بی بی است.در ادامه بهترین کودک به صورت تصویری آن را به شما آموزش خواهد داد.

زمانی که بچه تازه به دنیا آمده به چند هفتگی خود می‌رسد، والدین به متخصصان تعویض پوشک بدل‌ می‌شوند.اما در چند بار اولی که شما سعی می‌کنید پوشک بچه را عوض کنید، ممکن است در مورد انجام درست این کار دچار اشکال شوید.


یکی از مشغله های فکری مادرانی که اولین نوزاد خود را میخواهند حمام کنند این است که چگونه این کار را انجام دهند ! شما باید ابتدا به صورت کامل فیلم ها و مطالب این پست را مطالعه نمایید تا بتوانید به راحتی و با آرامش خیال نوزاد را حمام کنید.


همواره یکی از مهمترین موارد لباس نحوه لباس پوشیدن و انتخاب نوع لباس برای پوست لطیف نوزاد میباشد.لذا سعی کنید روزهای اول با احتیاط اینکار را انجام دهید زیر بدن نوزاد نرم و ضعیف میباشد.در ضمن سعی کنید لباس اول نوزاد را یادگاری نگهدارید !

اگر به تازگی صاحب فرزند شده اید باید در نظر داشته باشید به خاطر نرم بودن استخوان ها و حساس بودن بیش از حد پوست کودک،لباس پوشاندن به کودک و همچنین بیرون آوردن لباس کودک نیازمند دقت بسیار زیادی است و اگر در انجام این کار عجله به خرج داده و به قدر کافی دقت نکنید ممکن است خدای نکرده به کودک خود صدمات جبران ناپذیری وارد سازید.به همین جهت قصد داریم در این مطلب شما را با روش صحیح لباس پوشاندن به کودک و خارج کردن لباس از تن او آشنا کنیم.


شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد و رشد او میباشد.لذا نحوه صحیح شیردادن به نوزاد را به صورت کامل در این بخش به صورت متن و تصویر خواهید آموخت. یک نوزاد سالم که به موقع متولد شده باشد سه عکس العمل (رفلکس) دارد که به تغذیه او کمک می کند.


یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا در آغوش گرفتن نوزاد میباشد.وقتی شما کودک خور را بغل میکنید آرامشی سراسر وجود شما و کودک شما را فرا خواهد گرفت…پس سعی کنید بدون اینکه کودک شما اذیت شود اینکار را انجام دهید.