نکات سلامتی مادران

بهترین و جدیدترین قرص های افزایش شیر برای مادران شیرده کدامند؟

در ادامه آموزش های کاربردی تغذیه نوزادان و کودکان در این پست می خواهیم بهترین و جدیدترین قرص های افزایش شیر برای مادران شیرده را به شما مادران گرامی معرفی نماییم.

مقدمه:

نوزادان با تغذیه سالم است که می توانند به بهترین نحو ممکن رشد کنند و روز به روز توانمندتر و بزرگتر شوند. در تمام نقاط دنیا مادران بعداز بدنیا آوردن فرزندشان به دلایل مختلفی شیر کافی برای تغذیه نوزاد خود را ندارند و این موضوع باعث بی قراری کودک و نگرانی والدینشان می گردد. پس به همین منظور در ادامه شما را با راهکارهایی برای رفع این مشکل در مادران شیرده آشنا می نماییم.

فیلم تغذیه مناسب برای افزایش شیر مادر :

بخوانید : دانلود ۳ تا از بهترین دعاهای قرآنی برای افزایش شیر مادر

گسترده‌ ترین و اثرگذارترین مواد غذایی که باعث افزایش شیرمادر می ‌شوند، عبارتند از : خرما، شبدر، بادام، کنجد، شاهدانه، دم‌ کرده رازیانه، شیر، ماست و دوغ، ماءالشعیر، ماهی، عدسی ،کاهو و غلات پرک شده مخصوصاً جوی‌ پرک شده. درگالری زیر می توانید تعدادی از بهترین خوراکی هایی که برای زیاد شدن شیر مادر مفیدند را مشاهده کنید.

point icon لیست بهترین قرص های شیرافزا:

فنلین

لاکتودین۲

قرص شیرافزا

قرصهای لاکتودین که از نمونه فرانسوی گالاکتوژیل ، مشابه سازی شده اند به عنوان کمک درمان در موارد کمبود ترشح شیر (در دوره شیردهی) استفاده میشود . علف شیر یا گالگا (که در لاتین به معنای شیرزا میباشد) ماده موثره اصلی این فرآورده شیرافزا است . مالت برای تقویت شیر و فسفات کلسیم هم برای جبران کمبود کلسیم در کنار گالگا ، مکمل مفیدی برای زنان شیرده میباشند . وجود ساکارز بالا در فرمول این مکمل، از افت قند خون در زنان شیرده جلوگیری می کند و حضور مقادیری از اسانسهای طبیعی رازیانه و زیره علاوه بر خواص شیرافزایی به عنوان ضد نفخ و خوش طعم کننده به فرمول اضافه شده اند .

نوزاد-شیرخوار

قرص شیرافزا حاوی عصاره  رازیانه، زیره، شنبلیله می باشد. مواد مؤثره گیاهان موجود در فرمولاسیون شیرافزا به طور سینرژیستیک ترشح شیر را تحریک می نمایند. در حین شیردهی احتیاجات تغذیه ای مادر شیرده افزایش می یابد و رابطه تغدیه ای برای مادر و طفل شیرخوار برای مدتی بعد از تولد ادامه می یابد.
تغذیه نوزاد در اولین سه ماه بعد از تولد صرفاً وابسته به شیر مادر است، شنبلیله یک گیاه محرک اشتها می باشد که می تواند ۲ عمل را در فرآورده شیرافزا انجـام دهد. ترشح شیر را زیاد می کند و اشتهای مادر را برای تأمین احتیاجات تغذیه ای افزایش می دهد. گزارشات متعددی نیز اثر افزایش دهنده شیر رازیانه، شنبلیله، زیره سبز و شوید را به اثبات رسانیده اند. گیاه رازیانه نیز از زمان های گذشته به عنوان گیاهی محرک ترشح شیر معروف بوده است.

پست مشابه : آیا شیردادن کودک باعث لاغری مادر می شود یا برعکس؟

point icon راهکارهای طبیعی برای افزایش شیر مادر:

خیلی از افراد علاقه ای به مصرف دارو های شیمیایی ندارند . بهترین و مؤثرترین راهکارهای طبیعی برای افزایش شیر مادر عبارتند از :

 1. مصرف آب میوه های طبیعی
 2. مصرف مالت جو
 3. معجون شیر و بادام
 4. مصرف لبنیات بخصوص شیر تازه گاو محلّی
 5. استفاده از آویشن یا زیره به خصوص زیره سبز
 6. جوانه گندم و ماش
 7. رازیانه، بومادران، تخم شاهتره، گلپر، بالنگو، زنیان، تخم ریحان و …
 8. پودر سیاهدانه بهمراه عسل
 9. خوردن کاهو با سرکه شیره
 10. گندم بو داده بهمراه کنجد و خشخاش
 11. خوراک کله پاچه به خصوص پاچه گوسفند
 12. خوردن سیراب شیردان گوسفند، همراه با آب آن همه روزه عصرها.

اگر شما قرص های بهتری را می شناسید در بخش نظرات با ما در مین بگذارید تا به لیست بالا اضافه نماییم. چنانچه سؤالی در این مورد دارید مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

shop
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن