برخی از کودکان با وجود اینکه از هوش و استعدادبالایی برخوردار هستند ولی درسها را به خوبی یاد نمیگیرند یکی از دلایل آن نخوردن صبحانه ی کامل است مغز نیازمند انرژی زیادی است که بتواند خوب فعالیت کند یکی از اثرات نخوردن صبحانه افت قند خون است. تحقیقات نشان داده که افرادی که صبحانه می خورند از تمرکز و انرژی بیشتری برخوردار هستند وهمچنین سالم تر از  بقیه افرادی هستند که صبحانه نمی خورند.


خوردن غذا های سالم برای همه ی سنین مهم است ولی در کودکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است پیدا کردن یک برنامه غذایی درست برای کودک کار بسیار دشواری است چون کودکان نسبت به آنچه می خورند حساس هستند.اگر مادر ها سعی کنند که بچه ها را از همان سنین کم به یک برنامه غذایی خوب عادت دهند سلامت او را تضمین کرده اند.


تغذیه یکی از مهم ترین عواملی است که رشد کودک راشامل می شود تغذیه کودک را باید خیلی جدی گرفت اگر به تغذیه کودک در هرسنینی توجه نشود ممکن است هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی دچار خطراتی شود  تغذیه یک عامل مهم است که اگر نادیده گرفته شود فرزند شما سیستم ایمنی ضعیفی خواهد داشت وممکن است روز به روز بیمار شود .


یک متخصص تغذیه که خود ۳ فرزند دارد ۱۰ راه حل مناسب برای تغذیه مناسب و مفید کودکان از سبزیجات، نوشیدن شیر، خوردن غذاهای جدید و … را به شما آموزش میدهد.ایده های سرگرم کننده ای که خانواده شما را فعال و سرگرم نگه خواهد داشت.


صبحانه خوردن برای سلامتی کودکان و حتی بزرگسالان بسیار مهم و ضروری است.اگر کودک شما صبحانه نمیخورد به روشهایی که بهترین کودک در ادامه به شما شرح خواهد داد او را عادت به خوردن صبحانه دهید.

همه ما بارها و بارها در مورد اهمیت خوردن صبحانه در کودکان و تاثیر آن در افزایش تمرکز، قدرت یادگیری و همچنین بهبود خلق و خو مطالب بسیاری شنیده و خوانده‌ایم؛ اما تحقیقات انجام شده در بسیاری از جوامع نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد کودکان وعده صبحانه را مصرف نمی‌کنند و در بین کودکانی هم که صبحانه می‌خورند، آن را با ترکیب بهینه و در زمان مناسب دریافت نمی‌کنند. این امر نشان می‌دهد که والدین و کودکان کمتر با راهکارهای عملی دریافت صبحانه مغذی در زمان مناسب آشنا هستند و آن را در برنامه زندگی تمرین کرده‌اند.


به تغذیه کودک خود بسیار اهمیت دهید.این مطلب بسیار مهم و ضروری است .بدون شک، سلامت کودک یک اولویت در زندگی شما و همسرتان خواهد بود. شما زمانی می توانید از سلامتی فرزند خود اطمینان حاصل کنید که کودکتان از یک رژیم غذایی متعادل تغذیه نماید. اما این اطمینان، به آسانی حاصل نخواهد شد. بنابراین، شما می توانید فقط یک کار انجام دهید، و آن اینکه شروع به استفاده از روغن زیتون در برنامه ی غذایی روزانه ی فرزند خود نمایید. در این مقاله برخی از دلایل عمده ای که باید روغن زیتون بخش مهمی از رژیم غذایی یک کودک باشد، را برای شما بیان می کنیم. این دلایل عبارتند از: