آموزش کودکان

اختلال یادگیری در کودکان

bestkid b

کودکانی که به تازگی پا به مدرسه می گذارند و در یادگیری دروس و امتحاناتشون با مشکل روبه رو میشوند کند ذهن یا تنبل نیستند، شیوه یادگیری و عملکرد مغزشون در پردازش و به خاطرسپاری مطالب و اطلاعات متفاوت است.

توضیحات ویدئو (صحبت های روانشناس درباره اختلال یادگیری)

توضیحات نوشتاری:

یکی از دلالیل مراجعه والدین به روانشناس، اختلال یادگیری است که به دلیل شکایت مدرسه درباره اختلال یادگیری به مشاور مراجعه میکند. اختلال یادگیری چیست؟ اختلال یادگیری در ریاضی، دیکته، خواندن،…و شاید هیچکدام و شاید کودک روی نیمکت احساس خوبی نداشته و و نمیتواند درست بنشیند. یکی از موارد دیگر کودکانی که در طیف خاصی هستند؛ مانند بچه های اوتیسم و یا یکی دیگر از موارد مراجعه کودکانی که ضریب هوشی پایین تر از انتظار ما دارند.

مطلب مرتبط : ۲۶ روش سرگرمی کودکان در خانه (از زبان متخصص رشد و یادگیری)

همانگونه که والدین برای رشد فرزندان به پزشک مراجعه میکنند، بنابراین به نشانه ها نیز توجه کنند؛ مانند بچه های اوتیسم که تا سه سالگی حرف نمیزنند. مبتلایان به اوتیسم شامل نشانه هایی هستند که با توجه به آن متوجه اختلال کودک میشوند. توجه کنید قصد ما برچسب زدن به بچه ها نیست و مهم این است که والدین به کودک توجه داشته باشند و بتوانند به آن رشد بدهند.

یکی از مراجعین کودکی بود که مدرسه گفته بود، ضریب هوشی پایینی دارد. با توجه به تست های گرفته شده، وی ضریب هوشی بالایی داشت ولی از تمرکز خوبی برخوردار نبود. با روانکاوی روند درمان صورت گرفت و اکنون در یکی از بهترین مدارس تحصیل میکند، همانگونه که ما به رشد فیزیکی کودک توجه میکنیم به این موارد نیز توجه کنیم.

حتما بخوانید: تاثیرات منفی استفاده از موبایل، تبلت و لپتاب در کودکان (ویدیوی ۱ دقیقه ای)

charbzaban

میلاد حیدری

سلامتی و بهروزی همه هموطنان آرزوی قلبی من است. سوالات و نظرات خود را مطرح کنید، من یا سایر هموطنان پاسخ خواهیم داد. به امید افزایش آگاهی و سلامتی روحی جسمی در بین همه ایرانیان در جای جای دنیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا