آموزش کودکان

روش درست پاسخ به سوالات کودکان در مورد نحوه به دنیا اومدن بچه

bestkid b

کودکان از سن ۳ سالگی بعد با سوالات زیادی در ذهن خودشان مواجه می شوند که پاسخ به بعضی از آنها با توجه به سن فرزند و شرایط فرهنگی نیازمند مهارت لازم است.

آموزش ویدیویی روش پاسخ دادن به سوالات بارداری و بدنیا آمدن کودک

 

توضیحات نوشتاری:

اگر کودکی بپرسد ما چگونه به دنیا می آییم؟ والدین باید با توجه به سن کودک پاسخ دهند.

پاسخ های مناسب درباره به دنیا آمدن بچه

در سن چهار سالگی بگویید از خدا خواسته ایم و خدا تو را به ما داده است.

هرچه سن بالاتر میرود کنجکاوی بیشتر میشود این چنین پاسخ دهید که برای بچه دارشدن لازم است دختر و پسر ازدواج کنند و اگر زن و مرد به هم محبت کنند خداوند هدیه ای بخاطر این محبت و عشق به زن و مرد میدهد که این عزت نفس و اعتماد بنفس را به کودک میدهید.

برای سن ۶ تا ۱۱ سال پاسخ  باید عمیق تر شود بگویید علت جدا خوابیدن والدین از فرزند بخاطر عمق رابطه آن هاست. این پاسخ نیاز به فرهنگ دارد و ممکن است به فرزند بگویند بچه تلفیقی از اسپرم و تخمک است.

مطلب مهم: آشنایی با ۱۰ اشتباه والدین در تربیت کودکان (همراه با فیلم آموزشی)

اگر بپرسند چرا کودک در شکم مادر است پاسخ دهید بخاطر این است که مادر در خانه است و پدر سرکار میرود و به مرور زمان کودک در شکم مادر بزرگ میشود و هرچه بزرگتر میشود فضای کمتری دارد بنابراین به دنیا می آید.

اگر کودک بپرسد چرا در بیمارستان به دنیا می آید پاسخ دهید. بخاطر این است که در شرایط مناسب به دنیا بیاید و خواهر یا برادری برای تو می آورد. در مواقعی که کودکان این چنین سوالاتی می پرسند  باید جواب صحیح بدهید و درصد پاسخ صحیح را براساس فرهنگ خانواده و سن کودک را متناسب کنید.

حتما بخوانید: آموزش مرحله به مرحله توالت رفتن به کودکان

سطح دانش بچه ها در مورد این سوال رو ببنید 🙂

 

charbzaban

میلاد حیدری

سلامتی و بهروزی همه هموطنان آرزوی قلبی من است. سوالات و نظرات خود را مطرح کنید، من یا سایر هموطنان پاسخ خواهیم داد. به امید افزایش آگاهی و سلامتی روحی جسمی در بین همه ایرانیان در جای جای دنیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا