سلامت کودکان

شربت تئوفیلین جی برای کودکان: مقدار مصرف و عوارض

‏دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود و بهتر است دستورات پزشک یا دستورالعمل‌ های روی برچسب دارو را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط شامل دوز های معمول این دارو است. اگر دوز شما متفاوت است ، آن را تغییر ندهید مگر این که پزشک به شما بگوید.‏

‏مقدار دارویی که مصرف می ‌کنید بستگی به قدرت دارو دارد. همچنین تعداد دوز ها، زمان مجاز بین دوز ها و مدت زمانی که از این دارو مصرف می‌ کنید بستگی به مشکلی که دارید ، خواهد داشت. (منبع این بخش)

بهترین درمانهای علمی آسم تا امروز: چگونه آسم کودکان را درمان کنیم؟ (9 راه حل علمی)

دوز مصرف شربت تئوفیلین جی برای کودکان

 • ‏ برای درمان علائم آسم ، برونشیت و آمفیزم: ‏
  • دوز مناسب برای فرم خوراکی (اکسیر یا شربت): ‏
   • بزرگسالان، نوجوانان و کودکان بالای 1 سال با وزن بیش از 45 کیلوگرم باید در ابتدا، 300 میلی ‌گرم دوز روانه را تقسیم و هر 6 تا 8 ساعت یک بار مصرف کنند. پزشک ممکن است دوزتان را در صورت نیاز تغییر دهد. با این حال ، معمولا دوز کل بیشتر از 600 میلی ‌گرم در روز نیست. ‏
   • دوز مناسب افراد مسن باید توسط پزشک تعیین شود. با این حال، دوز کل معمولا بیشتر از 400 میلی ‌گرم در روز نیست که باید تقسیم شده و هر 6 تا 8 ساعت یک بار مصرف شود. ‏
   • دوز مناسب کودکان و نوجوانان 1 تا 15 ساله با وزن کم تر از 45 کیلوگرم، بر اساس وزن بدن است و باید توسط پزشک تعیین شود. در ابتدا، دوز 12 تا 14 میلی ‌گرم در روز در ازای هر کیلوگرم وزن بدن است که تقسیم شده و هر 4 تا 6 ساعت یک بار داده می ‌شود. پزشک شما ممکن است دوزتان را بر حسب نیاز تغییر دهد . با این حال، دوز کل معمولا بیشتر از 20 میلی ‌گرم به ازای در هر کیلوگرم وزن بدن یا 600 میلی ‌گرم در روز نیست. ‏
   • دوز مناسب برای نوزادان زیر 1 سال بر اساس وزن بدن و سن آن هاست و باید توسط پزشک تعیین شود.‏

بهترین شربت جایگزین: شربت برونتیف کودکان: روش مصرف و نکات قبل از استفاده

7 نکته مصرف شربت تئوفیلین جی برای کودکان+ عوارض

تئوفیلین یک داروی برونکودیلاتور است که برای درمان و کنترل علائم آسم و سایر بیماری‌های تنفسی مزمن مانند برونشیت مزمن و امفیزم استفاده می‌شود. هنگام استفاده از شربت تئوفیلین برای کودکان، نکات زیر باید مورد توجه قرار گیرند:

 1. تجویز توسط پزشک: مصرف تئوفیلین باید همیشه طبق دستور پزشک و برای شرایطی که توسط او تشخیص داده شده است، صورت گیرد.
 2. دوز دقیق: مهم است که دوز توصیه شده توسط پزشک را دقیقاً رعایت کنید. دوز تئوفیلین برای کودکان معمولاً بر اساس وزن بدن آنها تعیین می‌شود.
 3. عوارض جانبی: عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک‌پذیری، بی‌خوابی، حالت تهوع، استفراغ، سردرد، و تپش قلب باشد. در صورت بروز عوارض جانبی شدید، باید با پزشک مشورت شود.
 4. مراقبت‌های منظم: کودکانی که تئوفیلین مصرف می‌کنند باید به طور منظم تحت نظر پزشک باشند تا سطح دارو در خون و واکنش‌های بدن به دارو بررسی شود.
 5. اجتناب از داروهای تداخل‌زا: برخی داروها می‌توانند با تئوفیلین تداخل داشته باشند. همیشه لیست کاملی از داروهایی که کودک مصرف می‌کند را به پزشک ارائه دهید.
 6. تعیین زمان مصرف: برخی توصیه‌ها ممکن است در مورد زمان مناسب مصرف دارو (مانند با معده خالی یا پر) وجود داشته باشد. این توصیه‌ها را دقیقاً رعایت کنید.
 7. پیگیری وضعیت تنفسی: در صورتی که علائم تنفسی کودک بدتر شود یا بهبود پیدا نکند، باید بلافاصله با پزشک تماس گرفته شود.

روشهای گیاهی خانگی موثر: بهترین روش درمان خانگی-گیاهی آسم کودکان

همیشه قبل از شروع، تغییر، یا قطع هرگونه دارو، از جمله شربت تئوفیلین، با پزشک یا داروساز مشورت کنید. این امر برای اطمینان از ایمنی و اثربخشی درمان برای کودک شما ضروری است.


اپ چرب زبان

زبان یعنی آینده! اپلیکیشن آموزش زبان چرب زبان برای کودکان ایران کاملا رایگانه! همین الان دانلودش کن کلی وقت گذاشتیم فقط واسه کمک به ساخت آینده بهتر واسه فرزندان ایران عزیز!


 

تیم تولید محتوا

سلامتی و بهروزی همه هموطنان آرزوی قلبی من است. سوالات و نظرات خود را مطرح کنید، من یا سایر هموطنان پاسخ خواهیم داد. به امید افزایش آگاهی و سلامتی روحی جسمی در بین همه ایرانیان در جای جای دنیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا