بهترین شعر ها و کتاب های کودکان (دختر و پسر)

شعر لالایی برای کودکان یک ساله+ دانلود رایگان

شعر لالایی کودکانه برای نوزادان و نی نی های یکساله،شعری آرامش بخش البته با صدای مادران. مادران گرامی لطفا زمانی که کودک شما زمان خوابش فرا رسیده است شعر زیر را با صدایی ملایم و آرام برای کودک بخوانید تا معجزه شعر خوندن در آرامش نوزاد و کودک خود را ببینید.

نی نی می خواد بخوابه

خمار تو رختخوابه

مامان کنار اونه

لالایی براش می خونه

لالالا گل مینا

شکر میکنم خدا را

عطا نموده بر ما

نوگلی ناز و زیبا

لالالا گل پونه

بخند یکی یه دونه

تویی برای مادر

نفس،عزیز دردونه

لالالا گل شب بو

چه قدر عزیز هستی تو

لالا نوگل مامان

همیشه پیشم بمان

لالالا کودک من

نی نی کوچک من

خوابای خوش ببینی

تو دنیا غم نبینی

لالا عزیز دلبند

چشماتو حالاببند

اینجا ببینید : همه لالایی های کودکانه به همراه فیلم و صوت

ویدیوهای لالایی برای کودک

 

 

 

 

6 تاثیر جالب لالایی خواندن برای کودک تا یک و نیم سالگی

یکی از خوبی های لالایی گفتن برای کودک این است که همه مادران به صورت غریزی میتوانند برای فرزند دلبندشان بخوانند و این موضوع باعث نزدیک شدن ارتباط مادر وفرزند نیز میشود.

خواندن لالایی به کودکان یک ساله می‌تواند فواید زیادی داشته باشد لالایی عواطف و احساسات کودک را تحریک میکند وباعث تولید هورمون های مولد شادی و امنیت میشود . البته در این سن، کودکان هنوز در حال یادگیری زبان هستند و تأثیرات متفاوتی از خواندن لالایی به آنها خواهد داشت. اما فواید جالب دیگر:

  1. آرامش و امنیت: لالایی خواندن به کودکان کمک می‌کند تا حس امنیت و آرامش بیشتری پیدا کنند. صداها و نغمات آرامبخش لالایی ممکن است به کودک کمک کند تا با آرامی خواب ببرد.
  2. تقویت ارتباط و ارتباط زبانی: خواندن لالایی می‌تواند ارتباط زبانی بین والدین و کودک را تقویت کند. حتی اگر کودک هنوز کلمات زیادی بلد نباشد، صداهای آرام و آهنگ‌مانند لالایی می‌تواند ارتباط بین شما و کودک را بهبود بخشد.
  3. تنظیم الگوهای خواب: خواندن لالایی به کودک کمک می‌کند تا الگوهای خواب منظمی ایجاد شود. این کار می‌تواند به کودک کمک کند تا برنامه‌ریزی خواب بهتری داشته باشد.
  4. تحریک حس شنوایی: صداهای لالایی می‌توانند حس شنوایی کودک را تحریک کنند. این امر به توسعه حواس آنها کمک می‌کند.
  5. تقویت ذهن و هوش: در برخی موارد، لالایی‌ها دارای داستان‌های ساده و تصاویر ذهنی هستند که ممکن است به تقویت ذهن و هوش کودک کمک کند.
  6. ترسیم الگوهای زبانی: با خواندن لالایی به کودک، الگوهای زبانی برای او شکل می‌گیرد. این الگوها ممکن است در آینده به کودک کمک کنند تا زبان را بهتر و سریعتر یاد بگیرد.

اپ چرب زبان

زبان یعنی آینده! اپلیکیشن آموزش زبان چرب زبان برای کودکان ایران کاملا رایگانه! همین الان دانلودش کن کلی وقت گذاشتیم فقط واسه کمک به ساخت آینده بهتر واسه فرزندان ایران عزیز!


 

تیم تولید محتوا

سلامتی و بهروزی همه هموطنان آرزوی قلبی من است. سوالات و نظرات خود را مطرح کنید، من یا سایر هموطنان پاسخ خواهیم داد. به امید افزایش آگاهی و سلامتی روحی جسمی در بین همه ایرانیان در جای جای دنیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا