بیماری اوتیسم یک اختلال رفتاری است که در آن فرد دارای ارتباط اجتماعی ضعیف می باشد فرد مورد نظر توانایی انجام ساده ترین فعالیت های خود را ندارد بیماری اوتیسم یا در خود ماندگی یکی از بیماری های جدی که در اوایل دوره ی کودکی ظاهر می شود (معمولا قبل از سه سالگی).


این که چگونه کودکان خود را به ورزش علاقه مند سازیم سوالی است که خیلی از والدین میپرسند.در این بخش بهترین کودک راهکارهایی برای شما دارد

انجام ورزش روزانه کاری است که باید از دوران کودکی آغاز شود . ورزش هایی که به کودکان داده می شود، باید نوعی باشند که به تربیت قوای فکری و نظم روحی آن ها کمک کند .علاقه‌مندکردن کودکان به ورزش کار سختی است، اما با روش‌های ساده‌ای می‌توان کودکان را به سمت ورزش کشاند.


برای شما ۱۰ دلیل می آوریم که کودکان شما نباید از ورزش دور باشند.ورزش در هر سنی برای افراد مفید میباشد.

و اکنون این ۱۰ ویژگی ورزش برای کودکان را بر میشماریم:

۱- تنظیم عملکرد دستگاه گردش خون و قلب: حجم تنفسی کودکانی که از کودکی عادت به ورزش دارند، یک و نیم برابر آنهایی است که از کودکی ورزش نکرده اند.


فعالیت های ورزشی برای کودکان بسیار مهم و ضروری است زیرا باعث ایجاد نشاط و رشد و تکامل کودک میگردد، برای هر سنی یک نوع ورزش برای کودک مفید و جذاب میباشد، پس ببینید کودک شما از چه نوع ورزشی لذت میبرد .

اما کودک برای شروع فعالیت‌های ورزشی باید یک سری مراحل زیربنایی و اولیه را طی کند تا هرم رشدی وی دچار آسیب نشود. مهارت‌های بنیادی و تعادل کودک مثل راه رفتن، دویدن، پرتاب کردن و لی‌لی کردن از ۱۱ ماهگی شروع و تا ۶ سالگی تکمیل می‌شود. در این زمان ترغیب کودک به انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین نه تنها کودک را نسبت به آن رشته ورزشی بی‌انگیزه می‌کند و اعتماد به نفس وی را از بین می‌برد بلکه احتمال دارد به رشد وی هم آسیب برساند.