تربیت کودکان

۶ ویژگی که هر اتاق خواب کودک پسر باید داشته باشد

bestkid b

در این مطلب ویژگی هایی که یک اتاق خواب کودک ایدآل باید داشته باشد را برایتان آورده ایم. با ما همراه باشید.

۱-نظم و ترتیب را فراموش نکنید.

بجای رها کردن وسایل روی زمین، هر وسیله را در سر جای خود قرار دهید و از آشفتگی اجتناب کنید. به فرزندتان نظم و انظبات را یاد دهید و از ابتدا او را به انجام اینکار تشویق کنید.

۲-از کاغذدیواری های جذاب استفاده کنید.

برای تنوع و زیبایی اتاق کودک میتوانید از کاغذ دیواریهای قابل شست وشو و مناسب سن او استفاده کنید.

۳-از تاریکی نترسید.

اتاق کودک باید ویژگی تاریک شدن در هر زمان را داشته باشد. این ویژگی بدین خاطر است تا کودک بتواند در زمانهای خاصی از روز کمی بخوابد. از پرده های زیبا و جذاب استفاده کنید. نور زیاد از خوابیدن کودک ممانعت میکند و کودک تاریکی را بمعنای زمان خواب میشناسد. لازم نیست اتاق کودکتان را به سیاه چال تبدیل کنید بلکه تنها از پرده های مناسب استفاده کنید.

۴-از شب خوابهای متنوع استفاده کنید.

لامپ مورد علاقه کودکتان را تهیه کنید و در دکوراسیون اتاقش استفاده کنید.

۵-از یک تم خاص استفاده کنید.

استفاده از تم اتاق کودک کار جذابی است. میتوانید از عروسکهای هواپیمایی استفاده کنید و تم اتاق کودک را حالت سفر ایجاد کنید یا از تم های ماشینی و رنگی استفاده کنید. اگر فرزند شما به ورزش علاقه دارد، شما می توانید موضوع فوتبال را با اضافه کردن مبلمانی به شکل توپ فوتبال و پوسترهای فوتبالیست ها به دکوراسیون اتاق پسران وارد کنید.

۶-از گهواره های کوچک و مناسب استفاده کنید.

از گهواره های راحت و مناسب سن کودک استفاده کنید تا جای زیادی را هم اشغال نکند.

۷-با هنر تفاوت ایجاد کنید.

از قابهای هنری و رنگی(لزومی ندارد بچگانه باشد) استفاده کنید. میتوانید این قابها را چند سال یکبار تعویض کنید.

۹- یادگاری عزیزانتان را در اتاق قرار دهید.

ممکن است از بعضی اعضای خانواده و دوستانتان دور باشید اما میتوانید وسایل و یادگاری هایی که برای کودکتان آورده اند را در اتاق او قرار دهید. قرار دادن این وسایل در دکوراسیون کودک، گرما و صمیمت بیشتری به فضا میبخشد.

۱۰- استفاده از رنگ سفید را فراموش نکنید.

تخت، صندلی و بطورکلی وسایل سفید رنگ، بسیار شیک هستند و به مرور زمان خسته کننده نمیشوند. استفاده از کاورهای قابل شستشو ویا رنگهایی که جرم کمتری بخود گرفته و بخوبی تمیز می شوند نیز توصیه می شود.

۱۱-ست روتختی را برای سال اول فراموش کنید.

ست روتختی(مانند ملافه و پتو) تا یکسالگی برای کودک خطرناک هستند. از تختهای نرده دار و ایمن برای کودکان شیرخوار استفاده کنید.

۱۲-کودک را با کلیشه های جنسیتی احاطه نکنید.

لزومی ندارد که اتاق خواب دخترانه حتما صورتی و اتاق پسرانه تم ماشین یا بسکتبال داشته باشد! آنها فقط کودک هستند و تا سن بخصوصی مفهوم اینها را نمیدانند.

۱۳-از وسایل گرانقیمت استفاده نکنید.

وسایل کودک معمولا چند سال یکبار(با بزرگ شدن او) تعویض میشود پس لزومی ندارد از وسایل گرانقیمت برای اتاق خوابش استفاده کنید. همچنین استفاده از وسایل مد روز باعث میشود بعد از مدتی قدیمی و خسته کننده شود. بجای اینکار توصیه میکنیم از وسیله های ساده تر استفاده کنید که با گذشت زمان جذابیت خود را از دست ندهند.

۱۴-کودک شما به اتاق بزرگی نیاز ندارد.

کودک فضای بسیار کمی اشغال میکند و نیازی به داشتن اتاق بزرگ ندارد. با اینوجود کودک با وجود سن کم، باز هم توانایی‌ها و نیازهایی دارد که باید به آنها توجه کنید و مناسب‌ ترین فضا و مکان را برایشان فراهم کنید.

۱۵-از دادن زرق و برق زیاد به اتاق کودک اجتناب کنید.

کودک تازه متولد شده مفهوم دکوراسیون را نمیداند و حتی زرق و برقهای زیاد هم پس از مدتی برای او عادی میشود. پس هزینه کردن زیاد معقول بنظر نمیرسد. با گذشت زمان و بزرگ شدن کودک، اجازه دهید که خودش دکوراسیون اتاق را انتخاب کند.

۵۰ ایده بسیار زیبا و ساده تزیین اتاق کودک +نکات مهم طراحی

۷ ویژگی مهم که اتاق خواب کودک پسر شما باید داشته باشد!

۶ ویژگی مهم که هر اتاق خواب کودک پسر باید داشته باشد

ready-for-gif

سعید حیدری

محقق پرشکی برتر چندین دوره پیاپی در منطقه و دارای ده ها مقاله علمی (در لینکدین سرچ بفرمایید) در معتبرترین مجلات پزشکی دنیا. سوالات خود را دقیق (وخلاصه) مطرح کنید. نهایتا تا 10 ساعت بعد با دقت کامل پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا