آموزش بازی های مناسب و سرگرمی کودکان

آموزش بازی سرگرم کننده و آموزنده (بشمار و گیره بزن کارت های یخی) کودکان

bestkid b

این پست نوشته وب سایت معتبر teachingmama می باشد که تجربه یکی از اساتید بازی و سرگرمی کودکان می باشد. این بازی برای کودکان بین ۲سال تا ۶ سال (پیش دبستانی) هم دختر و هم پسر مناسب می باشد و بسیار سرگرم کننده و درعین حال برای یادگیری شمارش آموزنده می باشد.

جایی که شما در حال زندگی هستید سرد و کوهستانی است؟ ما هم اینجا توی تهران چنین هوای سردی داریم ولی فعلا خیلی سرد نیست و برفی نمی بارد! صادقانه من ترجیح میدهم اگر هوا میخواهد اینقدر سرد باشد برف ببارد. بهرحال در این صورت قندیل های یخی داریم. قندیل های یخی خیلی زیبا هستند!

این مطلب جالب را از دست ندهید! روش های آسان آموزش نقاشی به کودکان

قندیل های یخی باعث شدند که من همراه با بچه هایم یک سری فعالیت ها انجام دهم، مثل درست کردن مدل یک قندیل یخی. من همچنین کارت های “بشمار و گیره بزن” که برای تقویت مهارت کار با دست، شمارش و تناظر یک به یک (یعنی نسبت دادن اعداد به تعدادی اشیا) بسیار عالی هستند، ساختم.

این لیست چیزهایی است که برای این بازی جالب و آموزنده نیاز دارید:

بعد از اینکه تصاویر را از روی نسخه قابل چاپ بر روی مقوا پرینت کردید، کارت ها را از هم جدا کنید. روی گیره های لباس با ماژیک اعداد ۱تا ۱۲ را بنویسید. از کودکتان بخواهید به کارت نگاه کند، تعداد قندیل ها را بشمارد، گیره ای که آن عدد روی آن نوشته شده را پیدا کند و به کارت مربوطه بچسباند.

اگر کودک شما با لباس مشکلی داشته باشد,انهارا با عدد مدرک درست کنید.

نکته مهم! ۱۲ بازی مناسب کودکان پیش دبستانی

امیدوارم از این فعالیت لذت ببرید!

ready-for-gif

سعید حیدری

محقق پرشکی برتر چندین دوره پیاپی در منطقه و دارای ده ها مقاله علمی (در لینکدین سرچ بفرمایید) در معتبرترین مجلات پزشکی دنیا. سوالات خود را دقیق (وخلاصه) مطرح کنید. نهایتا تا 10 ساعت بعد با دقت کامل پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا