کودکان از سن  شش ماهگی تا نه ماهگی درگیر دندان در اوردن هستند بعضی مواقع ممکن است دندان کودک درهمان زمان معمول خودش در بیاید و بعضی مواقع هم نه کمی دیر و یا کمی زود تر . اصولا مادران نوزاد از در آمدن زود هنگام دندان فرزند رضایت چندانی ندارند چون احتمال خراب شدن سریع دندان وجود دارد . در مطلب  میگوییم که چرا بعضی از نوزادان زود دندان در می اورندوبعضی ها دیر تر . 


یبوست یکی از دردسر هایی است که همه مادر ها با آن دسته پنجه نرم کرده اند .بهترین کودک راهکارهایی درمان خانگی را برای شما شرح میدهد.

یبوست مشکلی رایج در نوزاد است و علائم اولیه آن شامل حرکات نامنظم روده یا مدفوع تیره رنگ و خشک و سفت می باشد. فاکتورهای زیادی باعث یبوست می شود. اما برخی فاکتورهای اصلی شامل تغییر رژیم غذایی، مقدار نامناسب فیبر در غذا و کم آبی بدن می باشد. یبوست مشکلی موقتی است و قابل درمان است.


غربالگری و تست شنوایی آزمون ساده ایست که بسیار پر اهمیت و ضروری است. چگونه می توانیم از کم شنوایی و عوارض آن در فرزندمان پیشگیری کنیم؟ سن تشخیص کم شنوایی (قبل از ۳ ماهگی) و شروع توانبخشی (قبل از ۶ ماهگی) از عوامل مهم در بهبود گفتار و زبان در کودکان کم شنواست. باید به آن اهمیت داد


سوال بسیاری از مادران عزیز همین نحوه دارو دادن به کودکان و نوزادان است و اینکه زمانی که دارو را به آنها میدهند یا استفراغ میکنند یا از دهان خود بیرون میریزند و یا به سختی دارو را میخورند.

در چنین شرایطی چه باید کرد؟ بهترین روش برای دارو خوراندن به کودکان چیست؟ آیا می توانیم داروی کودک را در آبمیوه یا غذایش بریزیم؟ اگر کودک استفراغ کرد، چطور؟

پرسش هایی از این قبیل ممکن است ذهن بسیاری از مادرانی را که کودک خردسال دارند، درگیر کند. ما در ادامه سعی می کنیم به هر آنچه می تواند ذهن یک مادر را در رابطه با دارو دادن به کودک درگیر کند، پاسخ دهیم.

مادر جولیای ۲ ساله می گوید بارها مجبور شده سر ساعت معینی ۲٫۵ میلی لیتر شربت به کودکش بدهد اما در نهایت متوجه شده ۲٫۴ میلی لیتر آن در قاشق و روی شلوار و کف زمین باقی مانده است.


زردی در نوزادان به معنی زرد شدن رنگ پوست نوزاد است. که بسیار از نوزادان دچار این زردی میشوند .تمام نوزادانی که بدنیا می‌آیند، دچار درجاتی از بالا رفتن سطح بیلی‌روبین در خون می‌شوند ، اما زردی فقط در نیمی از نوزادان قابل مشاهده است. نوزادانی که در هفته ۳۷ بارداری یا زودتر به دنیا می آیند، احتمال بیشتری برای دچار شدن به زردی در آنها وجود دارد.
زردی نوزاد در نیمى از تمام نوزادان در هفته ‏ى اول زندگى ایجاد مى‏ شود
زردی نوزاد به آنها یک ظاهر برنزه مى ‏دهد، این بیمارى زردی نوزاد نام دارد. در اکثر موارد زردی نوزاد طبیعى و پس از چند روز از بین مى ‏رود و نشان‏ دهنده‏ ى بیمارى زمینه‏ اى وخیم نیست. زردی نوزاد به واسطه‏ ى سطوح بالاى رنگدانه‏ ى زرد مایل به سبز خون که بیلى‏ روبین نامیده مى‏ شود و از تجزیه‏ ى گلبول‏هاى قرمز خون تولید مى ‏شود به وجود مى‏ آید، کبد که بیلى‏ روبین را از خون تصفیه مى‏ کند ممکن است قادر به فرآورى بیلى‏ روبین آزاد شده از تجزیه‏ ى مقادیر بالاى گلبول‏هاى قرمز بعد از تولد نباشد، در نتیجه سطح بیلى ‏روبین در خون بالا مى‏ رود. تغذیه‏ ى نوزاد با شیر مادر ممکن است زردی نوزادرا بدتر کند اما شیر دادن مى‏ تواند بدون آسیب به نوزاد ادامه یابد.