ریپورتاژ آگهی

10 مدل جدید کاغذ دیواری اتاق کودک

bestkid b

در این مقاله، مروری بر جدیدترین مدل کاغذ دیواری اتاق کودک خواهیم داشت. گزینه‌های فراوانی وجود دارند و حق انتخاب زیادی برای بررسی و خرید دارید.

اتاق کودک اثرگذاری زیادی در روحیه و روند رشدش دارد. کودکان در اتاقشان بازی می‌کنند، به خواب می‌روند و به طور کلی، زمان زیادی را در فضای آن سپری می‌کنند. بنابراین، باید حواستان باشد که ضمن توجه به زیبایی و جنس و کیفیت کاغذ دیواری اتاقشان به طرح و رنگ آن هم دقت ویژه‌ای داشته باشید. در این مقاله، مروری بر جدیدترین مدل کاغذ دیواری اتاق کودک خواهیم داشت. کدام طرح‌ها و مدل‌های جدید را برای اتاق کوچولوی دوست‌داشتنی‌تان انتخاب می‌کنید؟

۱- پوستر دیواری اتاق کودک طرح حیوانات

حیوانات از جمله علاقه‌مندی‌های بیشتر کودکان هستند. حتی بچه‌هایی که حیوان خانگی ندارند یا آنچنان با طبیعت در ارتباط نیستند اما به زندگی حیوانات علاقه دارند. این روزها، طرح‌های مختلفی از حیوانات فانتزی در قالب پوسترها روی کاغذهای دیواری دیده می‌شوند. با خرید و قیمت پوستر دیواری اتاق کودک می‌توانید هم به علاقه‌مندی کودکان توجه کنید و هم بار آموزشی فضا را برایشان بالا ببرید. وجود حیوانات مختلف روی تصویر پوستر کاغذ دیواری و صحبت‌کردن درباره‌شان می‌تواند نکات آموزشی زیادی را برای کودک به‌همراه بیاورد.


اپ چرب زبان

زبان یعنی آینده! اپلیکیشن آموزش زبان چرب زبان برای کودکان ایران کاملا رایگانه! همین الان دانلودش کن کلی وقت گذاشتیم فقط واسه کمک به ساخت آینده بهتر واسه فرزندان ایران عزیز!


 

۲- طرح طبیعیت

طبیعت برای همه سنین جالب است. بچه‌ها هم از طبیعت استقبال می‌کنند و انتخاب طرحی از کاغذ دیواری که دارای سبزی و طراوات است، برای آنها جالب به نظر می‌رسد. با نشاندن طرح و نقش کاغذ دیواری ‌هایی روی دیوارها که طراوت و سبزی طبیعت را انعکاس می‌دهند، فضای اتاق کودک را پرنشاط کنید. منظور از طرح طبیعت چیست؟ طرح‌های مختلفی وجود دارد؛ برگ‌ها و گل‌ها، جنگل‌ها و جاده‌های طبیعی. دریا یا رودخانه‌ها هم گزینه‌های دیگری هستند که می‌توانند انتخاب بسیار زیبا و مناسبی برای طراحی دکوراسیون فضای اتاق کودک باشند.

۳- کاغذ دیواری کودک با نقاشی فانتزی

طرح‌ها و نقش‌های فانتزی مختلف مانند حیوانات کارتونی یا انواع نقوش دیگر در بازار کاغذدیواری‌ها برای اتاق کودکان در دسترس هستند. کاغذ دیواری ‌هایی این‌چنین در رنگ‌های گوناگون را با سلیقه خود و کودکتان انتخاب کنید. طرح‌ها و نقش‌های فانتزی هم زیبا و کودکانه‌اند و هم از نظر بچه‌ها جذاب و مفرح به نظر می‌رسند. باید ببینید که چه طرح و رنگ فانتزی با دکوراسیون موردنظرتان برای اتاق مناسب‌تر است.

۴- کاغذ دیواری با طرح انیمیشن‌ها

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، این روزها پوسترهای دیواری متنوعی در دسترس هستند که زیرشاخه‌ای از محصولات کاغذدیواری محسوب می‌شوند. این کاغذهای دیواری طرحی از انیمیشن‌های مختلف و محبوب بچه‌ها را دارند. باید ببینید که انیمیشن محبوب فرزندتان چیست و بعد با انتخاب گزینه مناسب، شادی و خوشحالی را به اتاقش دعوت کنید. چنین ایده متنوعی جذاب است اما نقاطی منفی هم دارد. باید به خاطر داشته باشید که اصولا نظر بچه‌ها به‌زودی عوض می‌شود و شاید انیمیشن محبوبشان در سال‌های نزدیک آینده تغییر کند. آن‌وقت اگر امکان تعویض طرح کاغذ دیواری را نداشته باشید، اوضاع کمی پیچیده می‌شود. اگر بخواهید که کاغذها را هم دوباره عوض کنید، باید هزینه‌ای را متحمل شوید که شاید برایتان خوشایند نباشد.

۵- کاغذ دیواری پسرانه طرح دایناسورها

بچه‌ها در رده‌های سنی پایین به دایناسورها علاقه زیادی دارند. این علاقه می‌تواند در طراحی دکوراسیون داخلی اتاقشان هم نمود پیدا کند. کاغذ دیواری با طرحی از دایناسورهای کارتونی و فانتزی هم به زیبایی و بامزه‌شدن دکوراسیون اتاق کودک کمک می‌کند و هم راهی آموزنده برای جبران کنجکاوی‌های بچه‌ها درباره این موجودات است. اگر از چنین طرح‌هایی استقبال می‌کنید، باید بدانید که دستتان برای انتخاب باز است و طرح‌های مختلفی از کاغذدیواری‌های دایناسوری در فروشگاه‌های معتبر وجود دارد.

۶- کاغذ دیواری اتاق بچه با طرح گل

گلها زیبا هستند و شکی در جذابیتشان نیست. یکی از مزایای انتخاب چنین طرحی برای کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها در این است که برای سال‌های بعد هم همچنان کاربرد دارد. در واقع، زمانی که بچه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، همچنان طرح گل برای دکوراسیون اتاقشان مناسب خواهد بود. حتی اگر اسباب و وسایل دیگر هم تعویض شوند و مطابق گروه سنی تغییر کنند، باز هم امکان استفاده از کاغذدیواری وجود دارد.

۷- کاغذ دیواری بچگانه طرح خالخالی

کاغذهای دیواری خالخالی هم گزینه‌های فانتزی و جذابی هستند که برای اتاق بچه‌ها مناسب به نظر می‌رسند. این طرح برای رده‌های سنی دیگر هم همچنان مطلوب و قابل استفاده است. با کاغذهای دیواری خالخالی می‌توانید فضایی دل‌چسب و مفرح ایجاد کنید. فقط باید حواستان باشد که این طرح برای اتاقی که ابعاد کوچک و اندازه محدودی دارد، ایده آنچنان مناسبی نیست چون باعث شلوغ به‌نظررسیدن و تنگی فضا می‌شود. ست‌کردن بخش‌های دیگر دکوراسیون اتاق با چنین طرحی هم آن‌قدرها ساده نیست. اگر از طرفداران کاغذدیواری‌های خالخالی هستید و دوست دارید که با جدیدترین مدل کاغذ دیواری اتاق کودک آشنا باشید، حتما به این نکته هم دقت کنید.

۸- کاغذ دیواری اتاق نوزاد راه‌راه

طرح راه‌راه هم از آن نقوش جالبی است که هم برای کاغذ دیواری اتاق کودکان در سنین پایین مناسب است و هم برای افرادی در رده‌های سنی دیگر. طرح راه‌راه حس‌وحالی فانتزی دارد و می‌تواند دیوارهای اتاق را از نظر بصری با تغییر اندازه همراه کند. چطور؟ تیره‌های عمودی خطوط کاغذ‌های مذکور می‌توانند دیوارها را بلندتر نمایش بدهند و تیره‌های افقی خطوط کاغذهای دیواری راه‌راه هم به پهن‌ترشدن دیوارها کمک زیادی می‌کنند. پس در طراحی هر فضا و انتخاب کاغذ دیواری به این نکات هم دقت کنید و یادتان باشد که با کمی خطای دید ناشی از طرح‌ها و خطوط هندسی، امکان ایجاد تغییرهای جذاب در هر فضایی از جمله اتاق کودک وجود دارد.

۹- کاغذ دیواری بچگانه ساده رنگی‌ رنگی

کاغذ دیواری ‌های ساده ولی رنگی رنگی هم از گزینه‌های عالی برای ایجاد فضایی روشن و دل‌باز در اتاق کودکان هستند. منظور از رنگی‌رنگی، وجود طیف‌های رنگی مختلف در کنار هم در بستر کاغذ دیواری است. این رنگ‌ها می‌توانند شبیه رنگین‌کمان باشند. چنین ایده‌ای برای کسانی مناسب است که از حضور تعداد زیادی رنگ مختلف در یک اتاق استقبال می‌کنند. برای طراحی و خرید بخش‌های مختلف دیگر چنین اتاقی هم باید حوصله زیادی به خرج بدهید. ست‌کردن و هماهنگی رنگ‌های مختلف با دیوارهای رنگین‌کمانی کمی ساده نیست؛ مگراینکه برای بخش‌های دیگر از یکی از رنگ‌های طیف رنگی‌رنگی کاغذ دیواری بهره ببرید.

۱۰- کاغذ دیواری کودکانه طرح ساده تک رنگ

سادگی همیشه پرطرفدار است. در میان جدیدترین مدل کاغذ دیواری اتاق کودک هم همچنان طرح‌های ساده از جمله پرفروش‌ترین‌ها و محبوب‌ترین‌ها هستند. کاغذدیواری ساده می‌تواند در رنگ‌های مختلفی روی دیوار اتاق‌های کودک بنشیند. باید ببینید که ترجیح و سلیقه شما و کودک چیست. بدیهی است که نباید به سراغ رنگ‌های تیره و دل‌گیر بروید. فضای اتاق کودک باید شاد و دل‌پذیر باشد. روشنایی و ایجاد حس خوب در محیطی که روی رشد و تفکر کودک اثرگذار است، اهمیت زیادی دارد. نباید این موضوع را دست‌کم بگیرید.

در انتخاب رنگ، سلیقه و نظر کودک را هم در نظر بگیرید و همیشه به یادتان باشد که برخی از رنگ‌ها همیشه و در هر سنی محبوب می‌مانند. به عبارت دیگر، با تغییر رده سنی کودک، بعضی رنگ‌ها همچنان قابل‌استفاده‌اند و نیاز به تغییر دکوراسیون نخواهد بود. مثلا چه رنگ‌هایی؟ رنگ‌های روشن و پاستلی. رنگ‌های شفاف و شاد می‌توانند فضای دل‌پذیری برای کودکان ایجاد کنند.

جمع بندی

با جدیدترین مدل کاغذ دیواری اتاق کودک آشنا شدید. گزینه‌های فراوانی وجود دارند و حق انتخاب زیادی برای بررسی و خرید دارید. باید بدانید که بودجه‌تان چقدر است، اسباب و وسایل دیگر چه رنگ و سبکی دارند و سلیقه و علایقتان در این زمینه چیست. با در نظرداشتن چنین چارچوبی ذهنی می‌توانید انتخاب درستی از میان گزینه‌های پرشمار و متنوعی داشته باشید که به عنوان کاغذ دیواری کودکان در دسترس هستند. با سرزدن به فروشگاه‌های معتبر مثل دیجی کالا، سایت منزل، والینو و .. راه خرید این محصولات برایتان بازتر می‌شود. سلیقه شما چیست؟ اگر قرار باشد که از میان پیشنهادات این مقاله دست به خرید کاغذ دیواری بزنید، به سراغ کدام گزینه خواهید رفت؟ نظرتان چیست؟

charbzaban

تیم تولید محتوا

سلامتی و بهروزی همه هموطنان آرزوی قلبی من است. سوالات و نظرات خود را مطرح کنید، من یا سایر هموطنان پاسخ خواهیم داد. به امید افزایش آگاهی و سلامتی روحی جسمی در بین همه ایرانیان در جای جای دنیا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا