سلامت کودکان

طبق جدیدترین تحقیقات، زن باردار چه بخورد که فرزندش زیباتر شود؟

بعد از سلامتی، داشتن زیبایی های ظاهری فرزندان مانند قد بلند، پوست روشن، موی پرپشت، چشمان زیبا و… برای والدین در اولویت است. به طور قطع رسیدن به این ویژگی ها با داشتن برنامه غذایی ویژه میسر می شود. در ادامه نتایج جدیدترین تحقیقات را در مورد خوراکی های مؤثر بر زیبایی جنین که یک مادر باید در دوران بارداری بخورد را به شما معرفی می کنیم.

مقدمه:

همه ما در روایات مختلف خوانده ایم که زن باردار بهتر است در زمان حاملگی در سه یا چهارماهگی سوره یوسف را بخواند و به سیب قرمز فوت کند و آن را میل کند تا فرزندی نیکو زیبا داشته باشد. از نظر علمی هم پزشکان تحقیقات زیادی در این راستا انجام داده اند و خوراکی های مؤثر بر زیبا شدن فرزند را کشف کرده اند که در  ادامه می خواهیم آنها را به شما معرفی نماییم.

ویدئوی آموزشی زیبا شدن فرزند و تقویت حافظه آن از دکتر ضیایی:

پست مشابه: زیبایی جنین در چند هفتگی شکل می گیرد؟ نکاتی برای داشتن فرزندی زیباتر


وجود استرس و ناراحتی برای مادران، مانع داشتن فرزند زیبا می شود. محققان به تازگی دریافته‌اند استرس شدید مادر در دوران بارداری، ممکن است موجب ابتلای کودک او به شیزوفرنی در آینده شود. تیم محققان دانشگاه منچستر با بررسی ۸۳/۱ میلیون دانمارکی بین سال‌های ۳۷۹۱ تا ۱۹۹۵ به این نتیجه رسیده و آن را در مجله روانشناسی عمومی به چاپ رسانده‌اند.
در این مطالعه مشخص شد احتمال ابتلا به شیزوفرنی و اختلالات مشابه درفرزند زنانی که یکی از عزیزان خود را در ۳ماهه اول بارداری از دست داده‌اند؛ حدود ۶۷ درصد بیشتر است. لازم است بدانید این ارتباط ( یعنی ارتباط بین داغداری و احتمال شیزوفرنی ) در کسانی که سابقه بیماری روانی نداشتند، مشاهده شد. تحقیقات قبلی محققان نشان داده بود که استرس مادر در بارداری می‌تواند خطر زایمان زودرس مادر را زیاد کند و موجب کاهش وزن نوزاد در زمان تولد شود. مطالعات دیگر هم حاکی از این است که اختلالاتی در ساختمان و عملکرد مغز این نوزادان در آینده بوجود می‌آید که با شیزو فرنی مرتبط است. محققان فکر می‌کنند مواد شیمیایی که در پاسخ به استرس از مغز مادر آزاد می‌شود اثر مستقیم بر مغز جنین- که در حال تکامل است- دارد.

بهتر است بدانید! برای تولد مولود زیبا در ماه اول بارداری سوره اسراء، در ماه دوم بارداری سوره طارق، در ماه سوم بارداری سوره الحدید، در ماه چهارم سوره الشمس و الضحی، در ماه پنجم سوره مریم، در ماه ششم سوره یوسف، در ماه هفتم سوره القمر، در ماه هشتم سوره محمد(ص)، در ماه نهم بارداری سوره یاسین را روزانه یک بار تلاوت کنید.

خوراکی های مؤثر بر زیبا شدن فرزند کدامند؟

۱- تخم‌مرغ دو زرده:

تخممرغ ازجمله غذاهایی است که علاوه بر تقویت مادر و جنین، در زیبایی فرزند تأثیر زیادی دارد. گفته می‌شود که مصرف تخم‌مرغ دوزرده باعث می‌شود که رنگ چشم نوزاد آبی شود.

۲- خوردن میوه به:

میوه به به واسطه خاصیتی که دارد باعث باهوش شدن جنین می شود. میوه به باعث زیبا شدن جنین و فرزند می شود و اگر شما طالب فرزندی زیبا هستید یکی از راه کارهای آن خوردن میوه به در طول دوران بارداری و حاملگی توسط مادر باردار می باشد. مطابق حدیثی از حضرت علی (علیه السلام)، خوردن میوه به برای ضعف قلب مفید است و معده را پاک کرده و ذهن را روشنی می بخشد و آدم ترسو را شجاع می کند. مطابق این حدیث، نقش میوه به در تقویت قلب جنین و شجاع شدن فرزند کاملا مبرهن است.

۳- رازیانه :

همه ما می‌دانیم که مصرف دانه‌های رازیانه تأثیرات مهمی روی بدن ما دارد. دانه رازیانه از نظر طبیعی ضدعفونی‌کننده هستند و با اسیدفولیک نیز بارگیری می‌شوند. اگر زن بارداری می‌خواهد فرزند سالم و سفید داشته باشد و چشمان نوزادش زیبا باشد، مصرف رازیانه و بادیان را باید در برنامه غذایی خود بگنجانند.

۴- پرتقال:

پرتقال، قد بچه را بلند می‌کند. پرتغال از خانواده مرکبات و سرشار از ویتامین c است که برای مادر و جنین بسیار مفید است. خوردن میوه‌ها و سبزی‌هایی که ویتامین سی دارند باعث می‌شود که رنگ پوست نوزاد زیبا باشد. خوردن دو عدد پرتقال هرروز و در بعدازظهرها از اول تا ماه هشتم بارداری باعث می‌شود که مادران نیز سالم و زیبا باشند و پوست کودک نیز سفید شود.

۵- نارگیل

در طول بارداری مصرف میوه نارگیل باعث می‌شود که ضعف مادران از بین برود و جنین سالم و بدون بیماری نگه‌داشته شود. می‌توانید نارگیل را به قطعات کوچک خرد کنید و هر بار کمی از آن را کامل بجوید و بخورید.

۶- گلابی و انار

انار و گلابی یکی دیگر از میوه‌هایی هستند که مصرف آن‌ها در دوران بارداری توصیه می‌شود در صورت امکان هرروز صبح و به‌صورت ناشتا گلابی، به انار شیرین، یا سیب‌درختی میل کنید. این میوه‌ها برای داشتن فرزند زیبا در طب سنتی بسیار مؤثر شناخته شدند. اگر پدر نیز گلابی مصرف کند باعث زیبایی فرزند می‌شود.

۷- آب انگور

آب انگور اسیدهای هیدرو کسی آلفا دارد و عامل بسیار مهمی در داشتن پوستی سفید و سالم است. پس زنانی که دوست دارند کودکی سفید و زیبا داشته باشند می‌توانند ۶۰ گرم آب انگور تازه را به دو وعده در روز تقسیم کنند و آن را بنوشند. این امر باعث می‌شود تا کودک سالم و قوی باشد. همچنین باعث می‌شود که مشکلاتی مانند دندان‌درد، تورم، یبوست، اسیدیته، گرفتگی و سرماخوردگی از مادران دور شود. مربای انگور فرنگی یک معجون مقوی و سرشار از مواد مغذی منبع غنی ویتامین c می‌باشد و دارای کلسیم و آهن است بنابراین زنان باردار می‌توانند روزانه مقداری از آن را مصرف کنند. مصرف این نوشیدنی روزانه پس از غذا در طول ۹ ماه بارداری توصیه می‌شود.

۸- کندر

مصرف کندر توسط زن باردار باعث می‌شود که عقل بچه زیاد شود و فرزند باهوش، دانا، پاک‌دل و اگر پسر بود شجاع و اگر دختر بود خوش‌خو نیکو می‌شود. در حدیثی آمده است که به زنان حامله کندر بخورانید به‌درستی که کندر در شکم مادر طفل، غذای او می‌شود. دلش محکم و تحملش زیاد می‌شود.

۹- شلغم

یکی از میوه یا سبزی‌هایی که برای داشتن فرزند زیبا سفارش شده‌اند شلغم است که به علت خاصیت زیاد برای مادر باردار و شیرده توصیه‌شده است. مصرف شربت شلغم در بارداری باعث می‌شود که کودک به‌راحتی دندان دربیاورد، استخوان‌هایش استحکام داشته باشند، زودتر به راه بیفتد، زودتر حرف بزند و در برابر بیماری‌ها مقاوم شود. برای درست کردن شربت شلغم وسط شلغم را خالی کنید و آن را از عسل پرکنید و صبر کنید تا آب بیندازد.

۱۰- کاسنی

مصرف کاسنی برای کبد مفید است و باعث زیبایی فرزند می‌شود. کاسنی خون را زیادتر می‌کند و باعث می‌شود فرزند زیباتر شود.

علاقمندان بخوانند: ۷ دعای بارداری برای سلامت جنین، پسر شدن و دعاهای کاربردی دیگر

۱۱- سیب زمینی:

برای اطمینان از داشتن موی مناسب در کودک، مطمئن شوید که سیب زمینی شیرین در نمودار رژیم غذایی خود دارید. علاوه بر خوشمزگی، میتواند رشد مو در نوزاد شما را تقویت کند. شما حتی می توانید آن را به صورت آب پز، نیز استفاده کنید.

۱۲- آووکادو:

علاوه بر تقویت موی نوزاد شما ،باید اطمینان حاصل کنید که از ریزش مو رنج نخواهد برد ویتامین های B و E درمورد حاملگی مناسب است.آووکادو هر دو این ویتامین ها را تامین می کند و به حفظ موهای قوی و زیبا که مدت زمان زیادی طول می کشد، کمک می کند شما باید این هفت غذا را در حین حاملگی خود داشته باشید، تا کودک شما با موهای سالم پرورش یابد.شایع است که نوزادان از کیفیت موهای ضعیف و ریزش مو رنج می برند. شما می توانید از این امر جلوگیری کنید، اگر در طول روزهای قبل از زایمان در مورد غذای خود دقت لازم را داشته باشید و موهای بسیار زیبایی را به فرزندان خود هدیه دهید.

۱۳- ویتامین D برای داشتن موهای پرپشت:

اگر فرزندی با موی مشکی و پوست نرم میخواهید باید از حرارت آفتاب و اغذیه ای که ویتامین D، گوگرد و منگنز دارند استفاده کنید مثل پیاز، سفیده تخم مرغ، کلم، خیاربوته ای و ترب وقتی آفتاب به بدن برسد ولی عوامل ویتامین D نباشد موی نوزاد سرخ می شود اگر ویتامین D به جنین نرسد بور خواهد شد. ویتامین A سبب خرمایی شدن موی فرزند میشود.

۱۴- سایر غذاهای مؤثر در زیبایی فرزند عبارتند از: روغن ماهی، هویج، کنگر، زرشک، نعنا، خرما، خربزه، روغن‌زیتون و شکر، توت‌فرنگی، شیر، سویا، آناناس، رب انار، بادام و گردو، شیره نارگیل، عسل و هلو نیز در زیبایی جنین مؤثر هستند.

کدام خوراکی در کدام ماه؟

خوردن گیاه کاسنی در ماه اول بارداری، خوردن کاهو در ماه دوم بارداری، خوردن کنجد و نخود در ماه سوم بارداری، خوردن خربزه در ماه چهارم، خوردن میوه گلابی در ماه پنجم، خوردن میوه به در ماه ششم، نوشیدن شیر گاو در ماه هفتم، جویدن کندر در ماه هشتم (هفته‌ای یک نخود کندر)، خوردن خرما در ماه نهم بارداری در زیبایی مولود بسیار بسیار مؤثر است.

پرتقال، قد بچه را بلند می‌کند؛ مربای شقاقل در استخوان‌بندی بهتر جنین مؤثر است؛ سبزی خرفه خام یا پخته‌، جنین را گیسوبلند و پر‌مو می‌کند؛ گلابی فرزندتان را بردبار می‌کند؛ هویج ایرانی (زردک) چشمان کودکتان را زیبا می‌کند.

چنانچه شما خوراکی های بهتری می شناسید در بخش نظرات به ما معرفی کنید تا لیست بالا را تکمیل نماییم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن