آموزش کودکان

درمان چاقی و لاغری در کودکان با توجه به طبع گرم و سرد

bestkid b
در پرسشی که مادری  پرسیده اند بیان کردند که یکی از دختران بسیار چاق و چربی خون و قند مرزی شده است و هوش کمتری دارند و میزان فعالیت کمی دارد و اما دختر دوم…

توضیحات ویدئو (تغذیه مناسب طبع کودکان)

توضیحات نوشتاری:

سوال

در پرسشی که مادری  پرسیده اند بیان کردند که یکی از دختران بسیار چاق و چربی خون و قند مرزی شده است و هوش کمتری دارند و میزان فعالیت کمی دارد و اما دختر دوم لاغر و کم غذا و بسیار باهوش است  و به گونه ای میزان غذای آن کم است که خود مادر شروع به غذا دادن کرده است و تقویت شد.

لینک مرتبط: ۸ غذا و مکمل پرکالری برای کودکان کم وزن که آنها را سریع تپل میکند!

راه حل کارشناسی برای تغذیه مناسب

یکی از دختران سردی دارد و این سردی چاقی را باعث میشود و وزن بالا شدت سردیست و کودک لاغر به دلیل صفرای بالا لاغری را باعث میشود و بی اشتهایی را منجر میشود. بنابراین بهتر است به دختر چاق غذای گرم و به دختر لاغر غذای گرم و سرد داد.

برای بالانس کردن طبع خیلی گرم بهتر از خوراکی هایی همچون شربت عسل و آب لیمو و یا میوه های انگور،گریپ فروت و… باعث بالا رفتن اشتها میشود. رژیم انگور بسیار مفید است برای چاق شدن و کمک زیادی به فرم گرفتن بدن میکند.

یکی از غذاهای گرم ارده و شیره انگور اشتها را کم میکیند و قوت را زیاد و پف بدن را کم میکند و به مرور زمان لاغر میکند و لاغری چهار تا شیش ماه را زیاد میکند.

حتما بخوانید: ۱۰ نکته بسیار مهم در ارتباط با تغذیه کودکان ۲ تا ۶ ساله

charbzaban

سعید حیدری

محقق پرشکی برتر چندین دوره پیاپی در منطقه و دارای ده ها مقاله علمی (در لینکدین سرچ بفرمایید) در معتبرترین مجلات پزشکی دنیا. سوالات خود را دقیق (وخلاصه) مطرح کنید. نهایتا تا 10 ساعت بعد با دقت کامل پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا