آموزش کودکان

۳ فیلم عالی آموزش رنگ ها به کودکان (رایگان)

bestkid b

در این پست برآنیم تا با ارائه سه فیلم، راجع به آموزش رنگ ها به کودکان، شما را در آموزش دنیای رنگها به عزیزانتان یاری دهیم.

۱- مقدمه

کودکان در دنیای رنگارنگی زندگی می کنند، با این وجود تشخیص دادن رنگ‌ها برای کودک ۳-۲ ساله کار ساده‌ای نیست.

اول

۲- روانشناسی رنگ در کودکان

کودکان جذب رنگ‌های گرم می‌شوند. پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که گرایش کودکان به رنگ‌های گوناگون طی مراحل مختلف رشد تغییر می‌کند.

بسیاری از کودکان زیر ده سال رنگ قرمز یا صورتی را به عنوان رنگ دلخواهشان بر می‌گزینند؛ اما همین کودکان وقتی سن‌شان از مرز ده سال می‌گذرد، رنگ آبی را ترجیح می‌دهند. این تغییر در فرایند رشد به منزله توانایی انتخاب رنگ است. سلیقه کودک در انتخاب رنگ کاملاً با جنسیت او ارتباط دارد.
پژوهش‌ها نشان می‌دهد که دختر بچه‌ها صورتی و بنفش را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند و پسر‌ها سیاه و دیگر رنگ‌های تیره را بیشتر از رنگ‌های دیگر می‌پسندند.

دوم

۳- روش های آموزش رنگها به کودکان

الف) بازی های متفاوت: بازی ها با برانگیختن حس کنجکاوی کودکان، در آموزش و پرورش فکر کودک بسیار مفیدند، بازی هایی از قبیل رنگ انگشتی، مهره های رنگی، نقاشی و شناسایی رنگ مورد نظر در بین رنگها می توانند در تسریع آموزش رنگها مفید واقع شوند.

ب) غنی کردن دایره لغات کودکان:  پس از شناختن رنگ ها به کودک،نام آنها را کم کم به او آموزش دهید این کار را به مرور و با کمک کارهای روزانه انجام دهید مثلا وقتی لباس می‌پوشد توجه او را به رنگ قرمز کفش‌هایش جلب کنید یا وقتی در پارک قدم می‌زنید با نشان دادن اردکی که در دریاچه وسط پارک شنا می‌کند، رنگ سفید را به او آموزش دهید در این فرصت به مرور رنگهای متضاد و شبیه هم را نیز به او نشان دهید.

ج) استفاده از فیلم ها و انیمیشن ها:  که با تصویر سازی دنیای کودک، باعث تسهیل آموزش می شود. در ادامه ۳ فیلم آموزشی جذاب با محتوای آموزش رنگها به کودکان آورده شده است.

۴- فیلم آموزش رنگ ها با مجموعه اسباب بازی ماشین ها برای کودکان

۵- فیلم حمام عروسک و آموزش رنگ ها به کودکان

۶- فیلم آموزش رنگها به زبان انگلیسی

 

مطلب مشابه: نحوه آموزش آسان حروف الفبا، اعداد، رنگ ها و ساعت به کودکان (فارسی و انگلیسی)

سوم

نتیجه گیری: روانشناسان براین باورند که تأکید بر خصایص رنگی می‌تواند در تفکیک موضوعات مشابه مفید باشد و از خطا و اشتباه جلوگیری کند. به خاطر داشته باشید که چشم انسان قادر به تشخیص کلیه رنگ‌های مابین زرد و مشکی است و مغز به‌طور خودکار مانع خطای ادراکی چشم‌ها می‌شود.

charbzaban

سعید حیدری

محقق پرشکی برتر چندین دوره پیاپی در منطقه و دارای ده ها مقاله علمی (در لینکدین سرچ بفرمایید) در معتبرترین مجلات پزشکی دنیا. سوالات خود را دقیق (وخلاصه) مطرح کنید. نهایتا تا 10 ساعت بعد با دقت کامل پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا