یکی از مکانهایی که معمولا همه کودکان عاشق آنجا هستند پارک میباشد.در ادامه با بهترین کودک همراه باشید تا صحبت های دکتر امیری فوق تخصص کودکان و نوجوانان را درباره پارک بشنویم.


اهمیتی که به بازی و نوع بازی به کودکان میدهید بسیار مهم است.زمان برای این آموزش مهم نیست و اهمیتی ندارد.تازه ترین تحقیقات حاکی از آن است که خلق و خو و عادات انسان از دوران جنینی و ۲ سال اول زندگی وی ناشی می شود و این نکته اهمیت آموزش و روش صحیح تربیت در سنین ابتدایی تولد کودک را نمایان می سازد.در این مقاله ما بازیهایی را به شما پیشنهاد می دهیم که علاوه بر سرگرم کردن کودکتان آموزشهایی را در جهت ایجاد خلاقیت و تقویت هوش و افزایش سطح هوشیاری کودک دلبند شما فراهم می آورد.


بهترین کودک در ابتدای مطلب چند مطلب کاربردی درباب بازی های فکری به شما شرح میدهد و سپس چند بازی فکری را نیز به صورت متن و فیلم به شما آموزش خواهد داد.آموزش بازی‌ فکری و انجام آن با کودکان موجب تقویت توانایی ذهنی کودک شده و روابط کودک و والد و همچنین مهارت‌های ارتباطی کودک با همسالانش را بهبود می‌بخشد.


امروز ۲۶ روش سرگرمی کودکان در خانه را برای شما شرح خواهیم داد.این آموزشها توسط دکتر اسکالار متخصص رشد در مرکز مطالعات رشد و یادگیری دانشگاه کارولینای شمالی برای شما شرح داده خواهند شد.

“تنها بازی کردن، تقویت کننده استقلال، اعتماد به نفس، خلاقیت، و مهارت های زبانی است.اغلب می بینیم که یک کودک پانزده ماهه موقعی که تنها بازی می کند با خود چیزهایی زمزمه می کند، چنین بازی هایی پایه و اساس رشد مهارت های زبانی هستند.


کودکانی که بازی های خلاقانه انجام میدهند بسیار باهوش و دارای حس اعتماد به نفس یالایی خواهند بود.در اینجا ۹ بازی خلاقانه را به شما آموزش میدهیم که میتوانید روزانه با کودکان خود بازی نمایید و خلاقیت آنان را بالا ببرید. خلاقیت فکری کودکان ، توسعه دادن و گسترش ایده‌ها، نوآوری کاربرد سوالات همگی برای وقتیکه بزرگ می‌شود بسیار مفید و خوب خواهد بود.توانایی فکر کردن خلاقانه و داشتن انعطاف پذیری در اندیشه، آنها را از دیگر داوطلبین شغلی جدا خواهد کرد. شما می‌توانید خلاقیت فکری کودکان را بوسیله بازیهایی که فکر خلاقانه را در آنها تقویت می‌کند، ایجاد کنید.


ایده های سرگرم کننده راه بسیار عالی برای مشغول کردن بچه های کوچک است.امروز من با شما ایده ای را به اشتراک می گذارم که برای انجام دادن فوق العاده ساده است، اما بچه های کوچک شما را برای مدت طولانی سرگرم می کند.این ایده استفاده از پیچ و مهره برای سرگرمی مطمعنا ازطرف بچه هایی که علاقه دارند چیزی را بسازند و خلق کنند، بسیار مورد توجه قرار می گیرد!


ریاضی و تدریس آن برای پیش دبستانی ها یک موضوع سرگرم کننده است. این مبحث نیز به آموزش آسان ریاضی اختصاص دارد زیرا در فعالیت های روزانه موارد زیادی برای کار با ریاضی وجود دارد. در کودکان پیش دبستانی کاربردهای زیادی برای ریاضی لازم نیست. در عوض باید از طریق بازی و فعالیت های علمی این آموزش ها را کسب کنند. امروز من قصد دارم در مورد مبانی آموزش ریاضی پیش دبستانی کار کنم.


این پست توسط Angela Thayer متخصص بازی و سرگرمی کودکان نوشته شده است.  در واقع در این پست قصد اصلی، آموزش سرگرمی جالب و علمی بازی با برگ ها را داریم که برای کودکان ۱ تا ۶ ساله مفید و جذاب است.  برگ ها تازه شروع به تغییر کردن و افتادن کرده اند پس زمان مناسب برای انجام کارهای علمی با آن ها است.


این پست نوشته وب سایت معتبر teachingmama می باشد که تجربه یکی از اساتید بازی و سرگرمی کودکان می باشد. این بازی برای کودکان بین ۲سال تا ۶ سال (پیش دبستانی) هم دختر و هم پسر مناسب می باشد و بسیار سرگرم کننده و درعین حال برای یادگیری شمارش آموزنده می باشد.


مضرات بازی های کامپیوتری و ویدئویی برای کودکان

همانطور که قبلا گفتیم افراط و زیاده روی در انجام بازی های کامپیوتری و ویدئویی برای سلامتی مضر است، ولی انجام متعادل این بازی ها نه تنها ضرری ندارد، بلکه مفید نیز است. برخی از مشکلات سلامتی مربوط به انجام بیش از حد بازی های کامپیوتری و ویدئویی شامل صدمات استخوانی، مشکلات پوستی، تشنج کردن به دلیل هیجان بازی در بیماران مبتلا به صرع و حتی در موارد نادر مرگ است.

طبق مطالعات، کودکانی که زمان زیادی را صرف بازی های کامپیوتری و ویدئویی می کنند ممکن است بیشتر دچار مشکل در دقت و یادگیری دروس شوند. محققان دریافتند که کودکانی که بیش از دو ساعت در روز بازی کامپیوتری می کنند، دو برابر بیشتر دچار مشکلات توجه در دروس می شوند.

امکان اعتیاد به بازی های کامپیوتری و ویدئویی وجود دارد. طبق برخی بررسی ها، این بازی ها باعث بروز کوتاه مدت رفتار پرخاشگرانه، خشونت و ترس در افراد می شوند.