از بدو تولد تا ۵ سالگی، دوران مهمی است که در شکل گیری  شخصیت و رفتار کودک موثر است،  در این دوران شخصیت اجتماعی، شناختی، احساسی و فیزیکی کودکان شکل می گیرد. در ادامه آموزش های کاربردی بهترین کودک با آموزش اصول و نکات مهم تربیت کودک ۵ ساله از دیدگاه روانشناسی با ما همراه باشید.


کودکان از نقاشی کردن و رنگ امیزی کردن ان لذت می برند. رنگ امیزی کردن و نقاشی کردن جز موارد سرگرم کننده ی کودک شما هستند آنها با نقاشی کردن و هم چنین رنگ آمیزی کردن از دنیای اطراف خود شناخت بیشتری پیدا می کنندو ذهنشان فعال تر می شود. رنگ امیزی کردن را ابتدا باید توسط  مداد رنگی به کودک خود آموزش دهید بعد ازآن از گواش کمک بگیرید. 


پنج سال اول زندگی تمام کودکان جزء مهم ترین دوران در شکل گیری شخصیت و رفتار آن هاست. پس رفتار با کودک در این سنین از اهمیت بالایی برخوردار است. در این دوران شخصیت اجتماعی، شناختی، احساسی و فیزیکی کودکان تا حدود زیادی شکل می گیرد. در ادامه آموزش های کاربردی کودک، با بهترین کودک با آموزش اصول و نکات مهم تربیت کودک ۴ ساله از دیدگاه روانشناسی با ما همراه باشید. 


برای آموزش نقاشی باید کودکان را به گروه هاسی سنی مختلفی تقسیم بندی کرد و به هر گروه سنی یک گونه نقاشی کشیدن آموزش داد. گفته می شود که هر چقدر که آموزش نقاشی گام به گام باشد بهتر است چون که کودک زمان بیشتری برای یادگیری همان مرحله دارد . اگر چه کودکان علاوه براینکه با آموزش دیدن می توانند نقاشی کنند با مشاهده  کردن اجسام هم می توانند انها را نقاشی کنند . 


نحوه تربیت فرزندان و رفتار با آنان در کودکی پایه و اساس شکل گیری شخصیت آنها در جامعه و سنین بالاتر است. والدین مهم ترین نقش را در تربیت فرزند خود به عهده دارند. تربیت فرزند از اصلی ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، به همین سبب مهم ترین نکاتی را که باید در تربیت فرزندانتان رعایت کنید برای شما گرد آوری کرده ایم. در ادامه روش های کاربردی تربیت کودک، با بهترین کودک با موضوع اصول تربیت کودک ۳ ساله با ما  همراه باشید


تربیت کودک دو ساله قدری دشوار به نظر می‌رسد چرا که دو سالگی یکی از مقاطع حساس برای تربیت است. کودکان دو ساله اغب قابل پیش بینی نیستند و گاهی رفتارهایی از خود نشان می‌دهند که والدین را مستاصل می‌کنند. آنان گاهی با رفتارهای مودبانه و شیرین زبانی، نشان می‌هند که انگار از سنشان بیشتر می‌فهمند. در سن دو سالگی کودک از قالب نوزادی خارج شده و در قالب یک انسان کوچک کامل به لحاظ افکار، عقاید و خواسته‌هایش قرار می‌گیرد، در ادامه آموزش های اصولی تربیت کودک با ما باشید با آموزش اصولی تربیت کودک دوساله…


ما در دنیایی پر از اتفاقات تازه خوشایند یا ناخوشایند زیادی به سر می بریم، یکی از این اتفاقات خوشایند، به دنیا آمدن نوزادی است که اگر چه  شیرینی و سرزندگی را با خود به همراه دارد، اما دارای ارزش و موجودیت به عنوان تداوم دهنده انسان است و به همین جهت شناخت کودک و چگونگی برخورد با مسائل جسمی او از زمان شکل گیری تا زمان تولد و پس از آن و حتی گریه نوزاد و لبخندی که برای مادر به لب می آورد، علاقه ای که نشان می دهد و … می بایستی از دیدگاه علمی و با روش های منطقی بررسی شود. چون اگر کودکی در سایه تدبیر و عملکرد آگاهانه این مراحل را به سلامت پشت سربگذارد، برای ورود به مراحل بعدی و نهایتاً به دست آوردن جای انسانی خود آماده می شود. در این پست سعی بر آموزش اصول و نکات مهم تربیت کودک یک ساله از دیدگاه روانشناسی است.


آشنایی با نکات صحیح تربیتی پیش شرط تربیت اصولی در کودکان است و عدم آگاهی اولین و مهمترین ضربه تربیتی است که والدین مرتکب می‌شوند، متخصصان و مشاوران تربیتی معتقد هستند آگاهی از زمان درست ارائه نکات تربیتی به کودک،توازن میان تشویق وتنبیه،برخورد مناسب درمواجه با شیطنت کودکان و به طور کلی آشنایی با رمز و رموز تربیت از مواردی است که تمامی والدین باید نسبت به آن واقف باشند تا بتوانند فرزند پروری صحیحی داشته و افراد موثر و موفقی تربیت کنند.در این پست، روش های اصولی تربیت فرزند را با تکیه بر مبانی روانشناسی بیان خواهیم کرد، با ما همراه باشید.


در این مطلب، سعی داریم مطالبی علمی و روانشناسانه در مورد ویژگی های کودکان ۲ تا ۸ سال ارائه دهیم تا بر اساس خصوصیات این مراحل از رشد، برخورد سنجیده ای با عزیزانتان داشته باشید. حتما پی دی اف های انتهای مطلب در مورد روانشناسی کودکان را دانلود بفرمایید.


در این پست سعی می کنیم تا مناسب ترین اسباب بازی های متناسب با سن کودکتان را معرفی کنیم تا در پرورش و رشد جسم و روح کودکتان به شما کمک کنیم. 

1 2 3 14