نکات سلامتی مادران

تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن (طبق جدیدترین تحقیقات)

آیا بنظر شما یک روش علمی اثبات شده برای انتخاب جنسیت فرزند وجود دارد؟ در واقع بله! طبق تحقیقات ، آنچه مادران در دوران قبل و اوایل بارداری می خورد ، می تواند بر جنسیت نوزاد تأثیر بگذارد و تغذیه در بارداری بسیار اهمیت دارد.

اگر باردار هستید و می خواهید جنسیت کودک تان را حدس بزنید ، به آنچه در ابتدای بارداری خورده اید ، دوباره فکر کنید. این نکته ای است که می تواند بر جنسیت فرزندتان تاثیر بگذارد.

حتما بخوانید: برنامه تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن طبق جدیدترین تحقیقات روز

بعضی مواد مغذی ، می توانند شما را به جنسیت دلخواه فرزندتان برسانند. یک مطالعه نشان داد که مصرف انرژی بیشتر ، احتمال پسر شدن فرزند را افزایش می دهد. این بدان معنی است که اگر شما تمایل به داشتن پسر دارید ، باید غذاهای پر چرب مصرف کنید و همچنین خوردن صبحانه را فراموش نکنید.

اطلاعات عمومی درباره انتخاب جنسیت کودک

همه ما می دانیم که جنسیت فرزند ، به اولین اسپرمی (X یا Y) که به تخمک می رسد ، بستگی دارد.

جنسیت کودک توسط پدر تعیین می شود. مادر کروموزوم X را در تخم ها حمل می کنند. از طرف دیگر مردان دارای کروموزوم X (جنسیت دختر) و Y (جنسیت پسر) هستند. بنابراین ، هر کدام از اسپرم ها یکی از دو کروموزوم را دارند. هنگامی که اسپرم Y به تخمک زن نفوذ کند ، فرزند پسر خواهد بود. و اگر “XX” تشکیل شود ، کودک دختر خواهد بود.

علائم پسر بودن فرزند در بارداری

 • تهوع صبح ، کمتر خواهد بود. در حقیقت ، تهوع صبحگاهی از یک زن به زن دیگر و همچنین بین بارداری ها متفاوت است.
 • موهای شما ضخیم تر و پر تر خواهد بود.
 • شما به غذای شور و نمکی علاقه مند خواهید شد.
 • ضربان قلب زیر ۱۴۰، نشاندهنده ی وجود پسر است.

اشتها و میل به غذا

نتایج یک مطالعه در آمریکا نشان داد که مادران بارداری که فرزند پسر دارند ، اشتهای بیشتری در طول بارداری خواهند داشت.

عادتهای غذایی ۲۴۴ زن باردار که در بیمارستان بوستون آمریکا زایمان کردند ، نشان داد که افرادی که پسر به دنیا می آورند ، روزانه ۱۰ درصد کالری بیشتری نسبت به کسانی که دختر به دنیا می آورند ، مصرف می کنند. تیم محققان بین المللی گفت: پسران در بدو تولد تقریباً ۱۰۰ گرم از دختران سنگین تر هستند ، اما هیچ تحقیقی دلیل دقیق این امر را توضیح نداده است.

به اعتقاد دیمیتریوس تریکوپولوس ، اپیدمیولوژیک دانشگاه هاروارد ، آخرین یافته ها ممکن است به درک تکامل انسان بیفزاید.

وی می گوید: “انسانها ، مانند چندین حیوان دیگر ، دچار دیمورفیسم جنسی می شوند – جایی که نرها بزرگتر از ماده ها هستند.” وی گفت: “این ممکن است به معنای تکامل باشد زیرا تا همین اواخر مردان برای بدست آوردن زنان ، با هم رقابت می کردند – مردان بزرگتر مردان کوچکتر را کتک می زدند. ظاهراً این از رحم شروع می شود. ”

سیگنال تستوسترون

تریکوپولوس می گوید: نتایج یک تیم تحقیقاتی نشان می دهد که جنین نر از راههایی به مادر خود سیگنال هایی می دهد که بیشتر بخورد. او می گوید یکی از راه های فرستادن سیگنال از جنین پسر به مادر این است که بیضه های جنین ، تستوسترون هایی ترشح می کند که موجب افزایش متابولیسم می شود. این امر از طریق جفت به مادر می رسد.

بنابراین ممکن است علت بزرگ تر و سنگین تر بودن نوزادان پسر نسبت به دخترها در زمان تولد ، دریافت کالری بیشتر توسط مادر در طول بارداری بوده باشد.

زنان بارداری که پسر دارند ، به طور متوسط ​​روزانه ۹۰۲۵ کیلوژول انرژی مصرف می کنند ، در حالیکه زنان دختر دار ، روزانه ۸۲۵۹ کیلوژول انرژی مصرف می کنند که تفاوت آن حدود ۲۰۰ کالری در روز است.

حتما بخوانید: ۷ دعای بارداری برای سلامت جنین، پسر شدن و دعاهای کاربردی دیگر

تریکوپولوس می گوید ، مصرف انرژی زیادتر توسط زنان پسردار ، در تمام طول بارداری و در همه ی گروه های مواد غذایی دیده می شود. زنان باردار که جنین پسر دارند ۸ درصد پروتئین ، ۹٫۲ درصد کربوهیدرات ، ۱۰٫۹ درصد چربی های حیوانی و ۱۴٫۹ درصد چربی های گیاهی بیشتری نسبت به زنان دختر دار ، مصرف می کردند.

او حدس می زند که این یافته ها می تواند نشان دهد که “ویار” در زنان باردار پسر دار ، ممکن است شایع تر از دختر دارها باشد.

رژیم غذایی موثر برای افزایش احتمال پسر شدن

تحقیقات انجام شده است نشان داده است که سطح pH بدن ، ممکن است در تعیین جنسیت کودک نقش داشته باشد. برای تغییر سطح pH جهت پسر دار شدن ، باید مواد غذایی و نوشیدنی هایی مصرف کنید که محیط واژن را قلیایی تر کند.

باید سعی کنید رژیم خود را از چند هفته قبل تا اولین ماه بارداری تغییر دهید. برای قلیایی کردن محیط واژن می توانید از رژیم غذایی زیر پیروی کنید:

 • نکته ۱: غذاهایی که حاوی پتاسیم زیاد هستند مصرف کنید. این به معنای مصرف مقدار زیادی موز ، لوبیای سفید ، ماهی سالمون ، آووکادو ، بادام ، سیب درختی ، قارچ و غذاهای دیگر است.
 • نکته ۲: دفعات خوردن غذا در طول روز را افزایش دهید. نتایج یک مطالعه نشان داد زنانی که سطح گلوکز خود را بالا نگه می دارند ، شانس بهتری برای پسر دار شدن دارند. این به معنی خوردن وعده های غذایی مکرر و کوچک ، هر چند ساعت یکبار است. فقط مطمئن شوید که وعده های غذایی مصرفی تان ، پر از مواد مغذی باشد. علاوه بر این می توانید به وعده های غذایی ، غذاهای سرشار از پتاسیم را هم اضافه کنید تا احتمال پسر دار شدن افزایش یابد.
 • نکته ۳: غلات صبحانه بخورید. نتایج یک مطالعه نشان داد ، زنانی که غلات صبحانه زیادی مصرف می کنند ، نسبت به زنانی که روزانه یک کاسه یا کمتر می خورند ، به احتمال بیشتری فرزند پسر خواهند داشت. این احتمالا به دلیل این است که سطح گلوکز خون بالا می رود. زیرا افرادی که صبحانه می خورند ، سطح گلوکز خون بالاتری خواهند داشت. بسیاری از غلات صبحانه با پتاسیم نیز غنی شده اند که ممکن است پسر دار شدن کمک کند.

برای پسر دار شدن: مادر غذاهای قلیایی بخورد و پدر غذاهای اسیدی

اعتقاد بر این است که با خوردن غذاهای مختلف ، PH بدن تغییر می کند. تصور می شود ماده قلیایی که از واژن مادر آزاد می شود ، تمایل بیشتری به اسپرم پسر است. بنابراین ، به مادر پیشنهاد می شود که غذای قلیایی بیشتری بخورد یا برای افزایش احتمال پسر شدن ، غذاهایی بخورند که حاوی سدیم و پتاسیم زیادی هستند.

برخی غذاهای قلیایی شامل موارد زیر است:

 • سبزیجات (مانند گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، هویج ، کلم ، پیاز ، قارچ ، اسفناج ، خیار ، کاهو و …)
 • میوه (مانند موز ، پاپایا ، گلابی ، پرتقال ، هندوانه ، انگور ، توت فرنگی ، لیمو ، خرمالو ، سیب …)
 • انواع لوبیا (مانند لوبیا سبز ، لوبیای سویا ، لوبیای قرمز ، لوبیا چیتی …)
 • محصولات تهیه شده از آرد (مانند بیسکویت ، دسر بدون خامه …)
 • چای ، قهوه ، جلبک دریایی و غیره.

رژیم غذایی برای پدران

پدرها می توانند رژیم های غذایی خود را تغییر دهند تا احتمال رسیدن اسپرم Y را به تخمک افزایش دهند. به گفته Bridget Swinney ، متخصص تغذیه ، یکی از این روشهای پسر دار شدن برای مردها ، دریافت روزانه حداقل ۹ میلی گرم روی از غذاهایی مانند صدف است. روی به تقویت سیستم تولید مثل مردان کمک می کند و تستوسترون را تقویت می کند. او توصیه می کند که مردان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه ی جنسی ، یک فنجان قهوه قوی بنوشند تا اسپرم تولید کننده پسر تقویت یابد. نقش مرد در پسر شدن جنین در ویدیوی کوتاه زیر توضیح داده شده است:

 

احتمال پسر دار شدن برای هر فرد چقدر است؟

از نظر ژنتیکی احتمال ۵۰٪ داشتن پسر و ۵۰٪ داشتن دختر وجود دارد. اما در واقع هر ساله پسران بیشتری در جهان متولد می شوند. هنوز مشخص نیست که دلیل این امر چیست ، اما برخی تحقیقات این طور تصور می کنند که در طول بارداری جنین های دختر بیشتری نسبت به پسرها ، سقط می شوند. بنابراین شانس پسر دار شدن کمی بیشتر از ۵۰-۵۰ است.

با این حال ، اکثر کارشناسان قبول دارند که جنسیت کودک کاملاً تصادفی است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن