متدهای جدید آموزش آسان موسیقی به کودکان

علمی و تایید شده: اثرات موسیقی بر کودک و سن مناسب یادگیری آن

تا به حال به این نکته بسیار مهم فکر کرده اید که از چه سنی به کودک خود موسیقی را یاد دهید و اصلا موسیقی چه تاثیراتی بر ذهن و رفتار کودک دارد؟ در این پست، با کمک تحقیقات جدید انجام شده در موسسات خارجی به این سوال ها پاسخ می دهیم.

یادگیری موسیقی، خلاقیت، فکر و تجسم هنری کودکان را به طرز شگفت آوری رشد می دهد. علت آن هم این است که موسیقی لایه های جدیدی از فکر را باز می کند.

اما اینکه از چه سنی موسیقی را به کودک یاد بدهیم که دلزده نشود نکته بسیار مهم تری است.

۱-اثرات جسمی و روحی موسیقی بر کودکان

از ابتدای تاریخ بشریت، موسیقی بعنوان یک نیروی شفابخش مطرح بوده است. جمله معروف ارسطو “وقتی می شنویم (موزیک یا شعر) را، روحمان تلطیف می شود”

تحقیقات مختلفی در دوره های اخیر بر روی تاثیرات موسیقی بر ذهن و جسم انسان انجام گرفته است. اما از معدود تحقیقات معتبر صورت گرفته در زمینه تاثیر موسیقی بر کودکان، ما به سراغ دانشکده معروف Manhattanville رفته ایم. تحقیقات این کالج معتبر نشان میدهد که:

“موسیقی توانایی های شناختی، احساسی و جسمی کودک را توسعه می دهد”

و اما مجله بسیار معتبر تایم نیویورک اعلام کرده که طبق تحقیقات جدید انجام شده، “توانایی های جدیدی به مغز کودک بعد از شروع یادگیری موسیقی، اضافه می شود”

بعنوان مثال مغز کودک، برخی صداها را که قبلا حتی نادیده می گرفته، بعد از آموزش موسیقی، درک می کند!

از سوی دیگر شورای ارتباطات و رسانه آمریکا (Council on Communications and Media ) در مقاله ای عنوان می کند که “یادگیری موسیقی در کودکان سبب توسعه روابط اجتماعی آنها به شکل چشم گیری می شود. همچنین رفتار و اخلاق کودک را از انفرادی و انزوا به سمت اجتماعی و اجتماع سوق می دهد”

بسیاری از موسسات تحقیقاتی، به اولویت آموزش گیتار و بعد از آن پیانو اشاره می کنند.

  • مقاله دیگری که در وبسایت Healthychildren.org منتشر شده است، تاثیرات زیر را لیست کرده است:
  • موسیقی باعث بهبود خواب کودکان می شود
  • موسیقی باعث کاهش استرس در سنین کودکی و نوجوانی می شود
  • موسیقی سبب تقویت حافظه کودک می شود
  • موسیقی سبب افزایش تمرکز و قدرت یادگیری کودک می شود.

این مقاله مختصر ولی کلیدی را از دست ندهید: بهترین روش های آموزش موسیقی به کودکان ۳-۹ ساله

۲-بهترین سن کودکان برای یادگیری موسیقی

بر اساس چند وبسایت معتبر آموزش موسیقی:

سن رسمی کودک برای آموزش موسیقی ۳ سالگی است. چون بخش هایی از مغز کودک که با موزیک سرو کار دارند، تا سه سالگی به بلوغ می رسند.

در این سن نیاز است که والدین خصوصا مادر، نظارت بیشتری بر کودک جهت یادگیری موسیقی کند. حتی توصیه می شود از یادگیری اولیه در خانه شروع کنند تا مبادا با یک اتفاق مثل رقابت با همکلاسی های کاربلدتر، کودک از موسیقی دلزده شود.

از بسته های آموزش موسیقی معتبر مخصوص کودکان استفاده کنید. ما سه تا از استانداردهای آنها را در فروشگاه داریم. اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن